Facebook Google+ Twitter

Muniek Staszczyk pozwie PiS za bezprawne wykorzystanie utworu

 • Ewa Bo
 • Data dodania: 2011-10-05 20:17

Muniek Staszczyk - lider zespołu T.Love oświadczył, że będzie domagał się poszanowania swoich praw autorskich i występuje na drogę sądową, w związku z wykorzystaniem w kampanii wyborczej przez PiS, utworu "Warszawa".

Muniek Staszczyk / Fot. Patryk Korzeniecki/Wikipedia/ CC Lider zespołu T.Love Muniek Staszczyk zarzucił kandydatowi PiS Markowi Cackowskiemu, że bez jego zgody wykorzystał w kampanii utwór "Warszawa". Piosenkę można było usłyszeć na ulicach stolicy, z głośników auta wożącego plakat wyborczy kandydata.

Staszczyk powiedział, że nie jest prawdą, iż komitet PiS spełnił wszystkie wymogi formalne w sprawie wykorzystania utworu (tak twierdził pełnomocnik wyborczy PiS, Krzysztof Sobolewski).

Tym samym naruszono jego autorskie prawa majątkowe, jak i prawa majątkowe do artystycznego wykonania utworu "Warszawa".

Nie wierzy, by PiS uzyskał zgodę od pozostałych osób np. współautora, wykonawcy czy wytwórni fonograficznej, bo wówczas z mocy przepisów prawa osoby te skontaktowałyby się z nim w tej sprawie.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

zz
 • zz
 • 07.10.2011 21:06

-
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Oddajmy głos na PIS i to zawsze na 1 miejsce na liście PIS-u,aby Tusk nie pełnił 2 kadencji-nowy wymysł POligłupów-"oddajcie głos nieważny" -tak jak kiedyś PObolszewia głosiła hasło-"zabierz babci dowód ".

,

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Tomasz Osuch

Gdyby nie było zgodne z prawem, to redakcja by nie zatwierdziła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko kosztuje , niema nic za darmo , niech placa, . Slusznie.!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola
 • Jola
 • 06.10.2011 13:11

Po co to powielać powszechnie znane depesze PAP?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy wykorzystanie utworu T.Love w niniejszym artykule jest zgodne z prawem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
E
 • E
 • 06.10.2011 11:12

No przecież PiS nie zarabia z oglądalności spotu pieniędzy, to jasne...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janka Zubek
 • Janka Zubek
 • 06.10.2011 10:51

Nie znam tego chłystka. Czy to chłopok z konopii? Znam Krawczyka, Pietrzaka,
ale on?...No nie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bix
 • bix
 • 06.10.2011 08:58

kto ci muniek dał prawa do wykorzystania słowa:WARSZAWA.Może tobie należałoby wytoczyć proces?

Komentarz został ukrytyrozwiń
GREY
 • GREY
 • 06.10.2011 06:09

Sepleniaczku salon Ci kazał bo inaczej Cię zablokują medialnie?To ich metody a ty wybrałeś mamonę!!!Cienias.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ted kowalski
 • ted kowalski
 • 06.10.2011 04:52

brawo MUNIEK DOWAL TYM PSOWCOM ABY IM OGIEN Z GACI SZEDL.ONI BY NIE POGARDZILI SPOTEM Z NASZYM PAPIEZEM ABY CHOC PARE NEDZNYCH PUNKCIKOW UCIULAC.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.