Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27150 miejsce

Murale chopinowskie powstają przy warszawskiej Tamce

Koncert DJ Strugi Deszczu, Grupa Elektro, bitwa freestyle, pokaz "Hip-Hop Akademii", koktajl truskawkowy, film o Chopinie, wielkoformatowa kolorowanka dla dzieci i inne atrakcje towarzyszyć będą odsłonięciu murali chopinowskich na Tamce.

mural komiksowy / Fot. Anna Chmielewska25 czerwca o 18 na dziedzińcu Muzeum Chopina odsłonięte zostaną dwa wielkoformatowe naścienne malowidła, które powstają na Tamce, przy fontannie ze Złotą Kaczką. Kampania "Fryderyk w Warszawie - 200 lat od wielkiej przeprowadzki" jest częścią oficjalnych obchodów Roku Chopinowskiego 2010.

- Będzie koncert Strugi Deszczu, bitwa freestyle dedykowana Chopinowi, pojedynek grafficiarzy, wielkoformatowa kolorowanka dla dzieci na tarasie muzeum oraz ciekawe Aleksandra Łuczak / Fot. Anna Chmielewskawarsztaty tworzenia komiksu czy projektowania koszulek - zachęca [b]Aleksandra Łuczak, z Good Looking Studio.

Murale są hołdem złożonym Chopinowi przez wybitnych artystów młodego pokolenia, reprezentujących środowisko warszawskiego street-artu. Każda z prac powstaje w innej stylistyce (komiks, graffiti), dzięki czemu projekty pokazują wielowątkowość inspiracji kompozytorem. Łączy je osoba, muzyczne dziedzictwo i warszawski świat młodego Fryderyka.
Celem projektu jest pokazanie Chopina w sposób atrakcyjny dla młodych ludzi. Do tej pory muzyka Chopina należała do tzw. kultury wysokiej, często nieatrakcyjnej dla młodego odbiorcy, dlatego powstał pomysł, by opowiedzieć o Fryderyku w nowatorski sposób.

Bartek Leśniewski / Fot. Anna Chmielewska - Chcemy powiedzieć młodym warszawiakom, że młody Chopin był podobny do nich i mówimy to w taki sposób jaki jest łatwiejszy do przetworzenia dla tego pokolenia - mówi Bartek Leśniewski, inicjator i koordynator projektu. - Naszym celem jest ukazanie Chopina w świetle dotąd nieznanym: jako ambitnego i zdolnego mieszkańca Warszawy, który często bawił się do białego rana. Chopin w młodości nie zawsze chodził we fraku i nie grał tylko na salonach, lubił natomiast organizować domowe koncerty dla znajomych. Dlatego zaprosiliśmy młodych, zdolnych artystów z Warszawy, którzy mają coś do zaprezentowania i pozwoliliśmy im przerobić Chopina na swój sposób. Ten projekt współtworzyło bardzo wiele różnych osób. Są tu ludzie, którzy malowali wcześniej tylko murale. Jednak każdy ma szanse powiedzieć kim dla niego jest Fryderyk Chopin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.