Facebook Google+ Twitter

Murdoch przeprosił Obamę za karykaturę z małpą

Amerykański multimiliarder i magnat prasowy Rupert Murdoch zmuszony został przez obrońców prawa do przeprosin Baracka Obamy za karykatury, które zostały uznane za obraźliwe dla prezydenta USA.

http://www.newsday.com/news/local/newyork/ny-nypostfull0224,0,7017235.story / Fot. screenAmerykański kanał telewizyjny CNN poinformował, że magnat prasowy Rupert Murdoch przeprosił za publikację w należącej do niego gazecie New York Post karykatury, którą liczni obrońcy prawa ocenili jako obrazę amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy.

Osobiście prosząc o wybaczenie wszystkich urażonych czytelników, Murdoch zapewniał, że jedynym celem tej karykatury było naśmiewanie się ze źle sformułowanych przepisów prawnych. Wcześniej gazeta opublikowała rysunek dwóch policjantów, z których jeden trzymał w ręce dymiący jeszcze pistolet. Naprzeciwko stróżów porządku leżała zabita małpa. Karykatura opatrzona została tekstem:

"- Teraz oni potrzebować będą znaleźć kogoś jeszcze dla stworzenia nowego planu ratowania ekonomiki".

Karykatura została opublikowana następnego dnia po zatwierdzeniu przez prezydenta Baracka Obamę nowego planu ratowania amerykańskiej ekonomiki. Rysunek, który wywołał skandal, połączył w sobie dwa zdarzenia, które wydarzyły się w USA: podpisanie przez prezydenta USA ustawy o uzdrawianiu narodowej ekonomiki i zabicie przez policjantów rozbestwionej małpy, która napadła na kobietę. Rupert Murdoch oświadczył, że rysunek nie miał charakteru rasistowskiego, jednakże liczni czytelnicy odebrali go niestety jako taki. Zaznaczył, że cała redakcja New York Post szanuje swoich czytelników i obiecał, że w przyszłości z większą uwagą będzie traktować ich uczucia. Rupert Murdoch jest właścicielem spółki "News Corporation", do której należy New York Post, i osobiście kieruje pracą tej gazety.

Źródło: http://www.interfax.ru/politics/txt.asp?id=65177

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nic złego w tej karykaturze nie widzę. Były gorsze i przeszły bez echa. A jeśli ktoś ma kompleksy, to już jego sprawa.

Przedstawianie masturbującego się Chrystusa podczas ostatniej wieczerzy było nawet bronione...także, jest to bardzo śmieszne, że raz się oburzamy, a drugi raz nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze ciekawa informacja, krótko i treściwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Ciekawy temat - to dobrze, że nikt nie stoi ponad prawem, przynajmniej w USA. Tam nawet miliarder musi się liczyć ze słowami - u nas pod tym względem nadal pełna swoboda i niemal dżungla.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.02.2009 15:29

Zgadzam się z tymi komentarzami, cóż jednak robić, uczynić - gdy społeczeństwo w dobie takiego ustroju wyedukowane jest li tylko na brukowcach, bulwarówkach lub też - telewizyjnych "teleduperelach".... Nie ma wykształconych potrzeb kulturalnych. Ich miejsce zajęły wszelkie przejawy ciężkiej choroby: "schamienia rozsianego" - jak zwykła mawiać była dr Michalina Wisłocka. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak należało zrobić, uprzedzając ruch ze strony gabinetu amerykańskiego prezydenta.
Niektóre media przekraczają granice tzw. dobrego smaku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.02.2009 11:08

"New York Post" przypomina nasze tabloidy... A jednak okazuje się, że jest kara za publiczne opluwanie, lżenie, kłamliwe pomówienia, wulgarne, obsceniczne karykatury - tylko się trzeba włóczyć po sądach.... Ale, warto!... D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.