Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8919 miejsce

Murphy Tim i Loriann Hoff Oberlin "Gniewne dziecko". Recenzja

Nie ma rodzin idealnych. Tak przynajmniej wynika z mojej obserwacji. Bardzo wielu rodziców próbuje poradzić sobie z różnorakimi problemami wychowawczymi.

Okładka książki / Fot. Fot.Lesław AdamczykBardzo często posiłkują się wtedy poradnikami, gazetami, radami swoich własnych rodziców czy nawet znajomych. Tak jak z wielu źródeł się korzysta, tyle samo można znaleźć recept na rozwiązanie problemu.

W jaki sposób rodzice mają znaleźć i wybrać skuteczny środek na problemy nękające ich rodzinę? Z pewnością można w tym celu przeczytać książkę "Gniewne dziecko" Tima Murphy'ego i Loriann Hoff Oberlin. Autorzy z całą pewnością są ekspertami w swojej dziedzinie.

Tim Murphy jest profesorem Uniwersytetu w Pittsburghu, gdzie wykłada pediatrię. Jest członkiem Senatu Stanowego Pensylwanii oraz komisji pracujących nad zdrowiem publicznym i i opieką społeczną. Loriann Hoff Oberlin jest autorką książek takich jak "Working at Home While the Kids Are There, Too" czy Surviving Separation and Divorce" oraz współpracuje z wieloma czasopismami m.in. "Elegant Bride", "The Saturday Evening Post", "Family Circle" czy "Woman's Day". Prowadzi szeroki zakres badań od zdrowia, relacji, rodzicielstwa po zagadnienia psychologiczne.

W szczególności Tim Murphy od lat pracuje z dziećmi i ich rodzicami, pomagając im rozwiązywać rodzinne problemy. Szczególnie skupia się w swojej pracy nad gniewem u dzieci, motywam, które do niego prowadzą oraz konsekwencjami, jakie niesie.

Autorzy zwracają szczególną uwagę na fakt, iż gniew przede wszystkim niszczy dzieci oraz całą rodzinę. Co równie ważne, twierdzą, że źródeł gniewu w żadnym wypadku nie należy się doszukiwać w dziecku lecz w przeszłości. Dlatego należy przyjrzeć się rodzinie, zachowaniu rodziców, rodzeństwa czy najbliższego otoczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Wszystkiego najlepszego z okazji Pana urodzin! Panie Lesławie: oby To dziecko w Panu było zawsze szczęśliwe i radosne!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolanta Mariańska
  • Jolanta Mariańska
  • 15.07.2012 18:26

Lektura wydaje się interesująca. Warto do niej sięgnąć, żeby poznać nowe (?) spojrzenie na odwieczny problem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dariusz Marek Gierej
  • Dariusz Marek Gierej
  • 14.07.2012 21:23

Lektura obowiązkowa i wyciągniecie wniosków z tak cennej publikacji konieczne. Wiedza pozwoli na uniknięcie stresujących sytuacji w rodzinie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Książka = lektura obowiązkowa nie tylko dla rodziców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma dzieci, ale mam wnuczki! One tez przezywaja stany gniewu, chociaz uczymy je panować nad tego typu emocjami. Pozyteczna lektura!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.