Facebook Google+ Twitter

Musical "Lalka" zwycięzcą Święta Muzyki w ZSO w Elblągu

Święto Muzyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Elblągu to tradycyjnie impreza konkursowa. Dnia 21 czerwca 2016 r. na szkolnej scenie w auli królowały musicalowe przeboje przygotowane przez najaktywniejsze zespoły klasowe.

Odbiór zwycięskiej nagrody przez przedstawicielki klasy 2C / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska Dzień Muzyki w murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu: I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego i Gimnazjum nr 8 - to cykliczna impreza konkursowa przypadająca w terminie Międzynarodowego Święta Muzyki w dniu przesilenia letniego. Jak co roku, polega na ukazaniu bogactwa i różnorodności twórczości muzycznej, a także na prezentacji talentów młodzieży. Każdy zespół klasowy ma szansę stworzyć własną interpretację wybranego utworu. Koncert występów muzycznych jest okazją do zdobycia intratnych nagród rzeczowych ufundowanych przez Radę Rodziców oraz atrakcyjnych „listów żelaznych” umożliwiających zwolnienie z odpytywania. Nade wszystko impreza pozwala się doskonale bawić uczestnikom konkursu z uwagi na wyjątkowy, twórczy sposób obcowania ze sztuką.
W krainie musicalu / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska W krainie musicalu / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska  / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska
W tym roku gospodarzem imprezy "W krainie musicalu" z cyklu Dzień Muzyki była klasa II E, która pod kierunkiem opiekuna Święta Muzyki, pani Beaty Sucharskiej oraz wychowawczyni pani Eweliny Łomnickiej – czuwała nad przebiegiem konkursu, a także przygotowała pozakonkursowy występ, który miał za zadanie ośmielić innych wykonawców. Nie wszystkie klasy zaangażowały się w zmagania konkursowe, ale te, które wzięły udział, zaprezentowały wysoki poziom przygotowania. W kategorii liceum w konkursie wzięły udział klasy: 1B, 1C, 1D, 1E, 2B, 2C, 2D, 2F, w kategorii gimnazjum tylko: 1G, 1I, 1J, 2G.
W krainie musicalu / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska W krainie musicalu / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska W krainie musicalu / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska
Wśród wybranych przebojów królowały piosenki zespołu ABBA z musicalu MAMMA MIA!: „Mamma Mia”, „Dancing Queen”, „Honey, Honey”, „Money, Money, Money”. Niektóre klasy zdecydowały się na przeróbkę motywów musicalowych na potrzeby własnej opowieści. Ponadto w prezentacjach klasowych pojawiły się piosenki z najpopularniejszych musicali, m. in. „Shrek”, „”Upiór w operze”, „Grease”.
W krainie musicalu / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska W krainie musicalu / Fot. Adrianna Adamek-ŚwiechowskaW krainie musicalu / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska
Zwycięstwo bezkonkurencyjne – 1 miejsce przyznano klasie II C (biologiczno-chemicznej) za występ z musicalu „Lalka” Wojciecha Kościelniaka – „Wokulski to wariat!” (82 punkty). Jury podkreślało wyjątkowy artyzm wykonania tego utworu i niezwykłe zaangażowanie całego zespołu klasowego. Swoją nagrodę zwycięski zespół przeznaczył dla elbląskiego schroniska dla zwierząt. Na drugiej pozycji z jednakową ilością punktów (55) znalazły się dwie klasy: I C i I E. Klasyfikacja w kategorii klas gimnazjalnych ułożyła się zaś następująco: 1 miejsce – 1 G (35 punktów), 2 miejsce – 1 I (34 punkty), natomiast 3 miejsce – 2 G (19 punktów).
Fragment zwycięskiego występu można zobaczyć pod adresem Youtube:


Zwycięski występ klasy II C w programie "Wokulski to wariat" (kompozycji z musicalu "Lalka" Wojciecha Kościelniaka z muzyką Piotra Dziubka).

Po raz kolejny formuła szkolnego Dnia Muzyki wykazała, że stanowi doskonałą formę integrowania środowiska szkolnego i twórczego uczestnictwa w kulturze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Doskonała uwaga, Krzysztofie! To fakt, Ryszard Rynkowski i Wanda Kwietniewska byli uczniami I LO w Elblągu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesująca inicjatywa (tym bardziej, że w LO nie uczy się muzyki) i niezwykle profesjonalne wykonanie, przynajmniej "Wokulskiego...", co można zobaczyć i usłyszeć na filmiku. No i ta aula - jak prawdziwa sala koncertowa! Nie dziwi, że ta szkoła wychowała Ryszarda Rynkowskiego i Wandę Kwietniewską! Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.