Facebook Google+ Twitter

Musical "The Chicago Blues Brothers Show" odwołany. Organizator nie uregulował należności? Teatron zaprzecza

Musical "The Chicago Blues Brothers Show", który miał zostać wystawiony w sobotni wieczór w gdyńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej, nie odbył się. Firma oświetleniowa twierdzi, że imprezę odwołano, bo organizator nie zapłacił im za koncert w Łodzi. Teatron odpiera zarzuty i obiecuje zorganizować darmowy koncert, dla tych którzy poprzednio kupili bilety.

 / Fot. By Mariusz Nasieniewski (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/bPubliczności nie wpuszczono do gdyńskiej hali. Nikt też nie poinformował widzów o odwołaniu musicalu. Na widowisko czekało tysiąc osób. Po kilkudziesięciu minutach oczekiwania, zniecierpliwieni zaczęli rozchodzić się do domów.

O sprawie poinformowało Radio Gdańsk. Nieoficjalnie wiadomo, że trwały nerwowe rozmowy między wykonawcami i ekipą, która ich obsługuje, a organizatorem, którego na miejscu nie było. Telefoniczne konsultacje nie przyniosły jednak efektu. Jak twierdzi Radio Gdańsk, powodem odwołania imprezy było to, że organizator nie zapłacił artystom za piątkowy występ w Łodzi.

Zobacz także: Koncertowy listopad i grudzień 2014 w klubie Stodoła

Przemysław Wrembel z Setlight, firmy oświetleniowej, która była jednym z podwykonawców tak tłumaczy sytuację "Generalnie wyglądało to tak, że według umowy organizator miał się z nami rozliczyć przed koncertem w Łodzi i w Gdyni, ale tego nie zrobił. Umawialiśmy się na kolejne spotkania. Ciągle zmieniał godziny, w końcu telefon przestał odpowiadać. Można powiedzieć, że to klasyczna sytuacja. Z tego co słyszałem to muzycy też nie dostali wynagrodzeń" - czytamy na tvn24.pl.

Z zarzutami nie zgadza się organizator koncertu, firma Teatron. Jak podkreśla jej właściciel, wszystkie należności po piątkowym koncercie w Łodzi zostały rozliczone. Ponieważ nie był zadowolony z pracy firmy oświetleniowej, część kwoty wpłacił przed koncertem w Gdyni, a resztę planował przekazać po koncercie. Jak podkreśla, chciał mieć pewność, że wszystko się uda. Zapowiada, że do sądu trafi pozew w tej sprawie.

Na stronie Areny Gdynia opublikowano oświadczenie organizatora, w którym czytamy:

"Uprzejmie informuję, że powodem odwołania koncertu w Gdynia Arena w dniu 22 listopad 2014 zespołu Blues Brothers był brak profesjonalizmu firmy podwykonawczej SETLIGHT Przemysław Wrembel, która zobowiązała się realizacji musicalu w zakresie sceny i oświetlenia. Wszystkie zobowiązania finansowe wobec artystów, hali Gdynia Arena, multimediów,nagłośnienia i ochrony zostały uregulowane przez firmę TEATRON. Zarząd hali Gdynia Arena nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałą sytuację, Gdynia Arena jedynie bowiem udostępniła swoją przestrzeń i była gotowa na przyjęcie widzów".

W rozmowie z tvn24.pl, Dariusz Przybył z Teatron poinformował, że rozmawia już z artystami o kolejnym terminie koncertu. Dla tych, którzy zakupili bilety, widowisko będzie bezpłatne.

Zaplanowane widowisko miało mieć formę musicalu. Na scenie miał się pojawić 13-osobowy zespół muzyków i tancerzy, któremu przewodzić miała dwójka wokalistów w czarnych garniturach i kapeluszach. Artyści mieli przypomnieć piosenki z kultowego filmu Blues Brothers.

Gdynia Arena na swojej stronie internetowej umieściła informację, gdzie i kiedy można odzyskać pieniądze za bilety.

Od firmy Setlight otrzymaliśmy informację, którą poniżej w całości publikujemy:

"W imieniu firmy Setlight dementuję pomówienia Dariusza Przybyłka, organizatora musicalu "The Chicago Blues Brothers Show". Do godziny 20.20 w sobotę 22.11 byliśmy gotowi realizować wydarzenie w zakresie sceny i oświetlenia. Przerzucanie winy na ekipę techniczną, która dopełniła wszystkich zobowiązań, zamontowała sprzęt, przeprowadziła próbę, poniosła w związku z tym także znaczące koszty i nie otrzymała pieniędzy za wykonaną usługę zgodnie z ustaleniami do godziny 12 w dniu imprezy – jest daleko idącym nadużyciem organizatora. W tym zakresie będą się kontaktować z firmą Teatron nasi prawnicy. Ponadto informujemy, że sprzęt został demontowany dopiero po otrzymaniu informacji od przedstawiciela organizatora – o odwołaniu koncertu. Jest nam bardzo przykro, że z powodu niedopełnienia ustaleń przez organizatora koncertu, zainteresowani nie mogli w nim uczestniczyć. Wierzymy, że już wkrótce w Arena Gdynia dojdzie do skutku profesjonalnie zorganizowany musical "The Chicago Blues Brothers Show".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.