Facebook Google+ Twitter

Musimy być pierwsi -kolejna akcja krwiodawstwa w Zbąszyniu

Z otwartymi, bijącymi sercami młodzi i starsi mieszkańcy Zbąszynia i najbliższej okolicy, oddali 22 marca 2010r. 10,350 ml krwi. Można by powiedzieć - to tylko kropla w morzu potrzeb, jednak bardzo cenna kropla, dzięki której zostanie uratowane niejedno zdrowie i życie chorego.

Estera Wątor już drugi raz w tym roku oddaje krew dla szkolnego kolegi / Fot. Dorota Michalczak22 marca 2010 po raz kolejny szkolna sala lekcyjna w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu zamieniła się w punkt poboru krwi. To tutaj już od godziny 9 ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania czekała na młodzież z tejże szkoły, chętną zostać honorowymi dawcami krwi.

Na korytarzu wśród oczekującej młodzieży można było usłyszeć rozmowy. - Czy dzisiaj zostanę dawcą krwi? To już moje kolejne podejście - mówi jedna z uczennic. - Dwa razy miałam za niski poziom hemoglobiny, jak będzie teraz?

Kornelia Sikora oddaje krew dla chorego kolegi / Fot. Dorota MichalczakTakie przypadki dyskwalifikacji mają miejsce często, wówczas badający lekarz udziela porady, co zrobić żeby nasze wyniki się polepszyły. Bardzo zawiedzione są młode osoby, które słyszą od lekarza, że nigdy nie zostaną dawcami, bo mają chore serduszko czy nerki.

Innego ucznia do zgłoszenia się do poboru krwi zmobilizował kolega, który to pół roku temu dopiero po oddaniu krwi dowiedział się, że ma chorą wątrobę i natychmiast podjął odpowiednie leczenie. Ten młody człowiek już nie będzie mógł oddawać krwi, to martwi kolegów. Oby nikt z przybyłych oddać krew nie dostał złej informacji z RCKiK.

Małgorzata Orzechowska, korzysta z każdej okazji by dzielić się swymi "cennymi kroplami" / Fot. Dorota MichalczakJeśli wyniki badań okażą się niepomyślne, to oddający jest natychmiast o tym fakcie powiadomiony. Gdy nasze wyniki są dobre, nie otrzymujemy żadnej informacji, możemy natomiast sami zwrócić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu o podanie naszych wyników.

To już szósta akcja poboru krwi prowadzona w tej szkole. Dyrektor Zespołu Szkół nr.1 Bogusław Pietrusiewicz popiera ideę krwiodawstwa i bardzo chętnie otwiera "drzwi szkoły" dla tak szczytnego celu. Jest zainteresowany przebiegiem i zdrowiem swoich wychowanków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Kliknąwszy gwiazdkę wyraziłem swoją opinie o tekście i szacunek dla pracy autora

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze oczy muszą być szeroko otwarte.
Igła już wbita i krew sama leci do woreczka.
To chwila zadumy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak można pobierać krew z zamkniętymi oczyma?! Albo ja źle widzę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Martyna oddająca krew po raz pierwszy mówi:
Bardzo chętnie oddam krewa następnym i następnym razem, tyle razy ile będzie trzeba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszą być pierwsi - krew musi czekać na chorego a nie chory na krew.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Młodzież jest wspaniała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ukłony w stronę Pana Dyrektora, jak również wszystkich uczestników zbiórki krwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krwiodawcy oddający krew systematycznie, otrzymują KREWKARTĘ za darmo, po trzech oddaniach krwi w ciągy roku. Wielu już jest posiadaczem tej karty link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po pierwszym oddaniu, każdy otrzymuje legitymację Honorowego Dawcy Krwi z wpisaną grupą krwi.
Obowiązkowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.