Facebook Google+ Twitter

Muszynianki awansowały do finału siatkarskiego pucharu Polski

W pierwszym spotkaniu półfinałowym, rozgrywanego w Inowrocławiu turnieju o Puchar Polski Kobiet w siatkówce, Bank BPS Fakro Muszyna pokonała Centrostal Bydgoszcz bez straty seta i w niedzielnym finale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Atom-BKS.

Zły początek i kapitalna seria muszynianek

Początek spotkania został zdominowany przez bydgoszczanki. Prym w ich szeregach wiodły zwłaszcza skrzydłowe - Patrycja Polak i Charlotte Leys. Dzięki świetnej skuteczności na skrzydłach oraz kapitalnie wyprowadzanym kontratakom, podopieczne Piotra Makowskiego błyskawicznie objęły czteropunktowe prowadzenie. Jeszcze przed przerwą techniczną zareagował na taki bieg wydarzeń Bogdan Serwiński, szkoleniowiec wicemistrzyń Polski, prosząc o czas.

Kilka chwil później zaczął jednak coraz lepiej funkcjonować blok muszynianek. Co prawda jeszcze przez fragment nic nie dawał, ale "zaskoczył" w najbardziej odpowiednim momencie. Od stanu 10:14, gdy kolejny raz zareagował opiekun BPS-u, jego podopieczne złapały właściwy rytm gry. Świetnie spisywały się w polu zagrywki i zdobyły niesamowitą ilość "oczek" w jednym ustawieniu.

Seria aż jedenastu punktów (sic!) z rzędu pozwoliła przesądzić sprawę w premierowej odsłonie. To był cios dla Centrostalu, który nie potrafił już nawiązać walki i po kapitalnym otwarciu, poległ zdecydowanie.

Drugi set - bez historii

Druga partia to kontynuacja stanu z końcówki poprzedniej. Bydgoszczanki nie mogły nawiązać równorzędnej walki z rywalkami, praktycznie nie popełniającymi błędów. Przewaga zawodniczek z Muszyny była widoczna w każdym elemencie. Bezradny Centrostal przegrywał w pierwszej przerwie technicznej 3:8.

W związku z bardzo wysokim prowadzeniem, trener BPS-u postanowił dać nieco odpocząć swoim podstawowym siatkarkom i na parkiet wprowadził m.in. Kingę Kasprzak i Magdalenę Piątek. Co prawda w samej końcówce przeciwniczki zniwelowały nieco straty, starając się wyjść "z twarzą" z tej części, ale nie były w stanie przeszkodzić muszyniankom w zwycięstwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.