Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26698 miejsce

Muzealne deja vu w Człuchowie

Już po raz kolejny Muzeum Regionalne w Człuchowie aktywnie uczestniczyło w ogólnoświatowej akcji pod szczytną nazwą Noc Muzeów. Rzesze mieszkańców świetnie się bawiło w tym bardzo ciekawym przedsięwzięciu.

W szkolnej ławce z Elementarzem M. Falskiego- Muzeum Regionalne w Człuchowie / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoNoc Muzeów - Muzeum Regionalne w Człuchowie / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoWielkim zainteresowaniem uczestników Nocy Muzeów w Człuchowie cieszyła się nowa wystawa pt. "Życie codzienne w PRL, czyli wspomnienia z dawnych lat". Stare radia, adaptery, kryształy, papier toaletowy, pralka Frania, syfony to tylko nieliczne eksponaty przypominające o czasach, które odchodzą w zapomnienie.

Niezapomniane wrażenia mogli również przeżyć najmłodsi uczestnicy, którzy przybyli do człuchowskiego muzeum. To właśnie dla nich zostały przygotowane liczne konkursy i warsztaty. Warto nadmienić, że tradycją stał się konkurs pod nazwą "Z muzeum za pan brat". Najmłodsi uczestnicy konkursu stawali się muzealnymi tropicielami. Ich zadaniem było odnalezienie eksponatu i udzielenie poprawnej odpowiedzi, a pytań nie bagatela było aż 21. W konkursie tym uczestniczyło ponad 16 osób.

Dzieci i młodzież miały również możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami plastycznymi, ponieważ mogli uczestniczyć w międzynarodowym konkursie pt.” Moja przygoda w muzeum”.

Plenerowa wystawa zabytkowych pojazdów cywilnych i wojskowych, własnoręczne wybijanie pamiątkowych monet, gra w warcaby, bierki, chińczyka, przejażdżki zabytkowymi pojazdami po ulicach Człuchowa, liczne konkursy, bajki wyświetlane z diaskopu to tylko nieliczne atrakcje, które czekały na uczestników Nocy Muzeów w Człuchowie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.