Facebook Google+ Twitter

Muzeum Abby będzie miejscem naprawdę wyjątkowym

W dniach 3 - 7 czerwca 2009 zostanie otwarte w Sztokholmie muzeum poświęcone Abbie. Pierwszy tydzień będzie obchodzony niezwykle uroczyście. Wśród atrakcji nie zabraknie możliwości spotkania z członkami zespołu.

Screen ze strony abbasite.com / Fot. Piotr BalkusAtrakcja, jakiej jeszcze na świecie nie było, jak się mówi o muzeum, które zostanie otwarte 3 czerwca 2009 roku. Będzie ono zajmować 6,5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Planowanie inwestycji rozpoczęto rok temu. - To będzie muzeum międzynarodowe, z mnóstwem multimediów. Będziemy opowiadać historię o ABBIE w sposób, który zaciekawi turystów i sprawi, że poczują się integralną częścią tego wydarzenia - mówi Ulf Westman, jeden z dwóch fundatorów muzeum. Westman dodaje, że organizatorzy będą zadowoleni, jeśli przybyli z wizytą goście będą tu z przyjemnością śpiewać, tańczyć, śmiać się i płakać i gdy odjeżdżając, będą chcieli powrócić.

Wydarzenie ruszy z pompą: na dni 3 - 7 czerwca planowany jest tzw. ”ABBA the Museum Opening Week” (tydzień otwarcia Muzeum poświęconego Abbie). Powstanie pole festiwalowe z namiotami i scenami na lądzie i wodzie. - Liczba ludzi, która będzie mogła obejrzeć to czerwcowe widowisko jest ze względów oczywistych ograniczona - mówi Ewa Wigenheim-Westman, jedna z fundatorek "ABBA the Museum", podkreślając, że każdy w Sztokholmie poczuje się uczestnikiem tego święta, a w mieście będzie rozbrzmiewać "narodowa muzyka" ze Szwecji [mowa o muzyce Abby - przyp. P.B.].

Cały świat mówi już o tym wydarzeniu i zewsząd spływają zapytania o szczegóły. Wielu chętnych jest z Australii, gdzie muzyka najsłynniejszego szwedzkiego kwartetu w historii, jest popularna po dziś dzień.

Zwiedzający sztokholmskie muzeum będą mogli prześledzić historię zespołu, od czasu, kiedy jeszcze Agnetha, Frida, Benny i Bjorn śpiewali solo, aż do zakończenia wspólnej kariery w 1983 roku. Zostanie zrekonstruowana scena z Brighton - brytyjskiego miasta, gdzie w 1974 roku odbył się zwycięski dla Abby, konkurs Eurowizji. Będzie można również m.in. obejrzeć helikopter, który znajduje się na okładce 5. płyty zespołu - "Arrival". Organizatorzy pokażą upadki i wzloty legendarnej grupy, przybliżą uczucia, jakie towarzyszyły artystom podczas tras koncertowych. Ci, którzy zdecydują sie przybyć do stolicy Szwecji, będą mogli wejść do studia, gdzie słynna czwórka nagrywała swoje płyty. A także dostaną możliwość zajrzenia za kulisy, zaśpiewania piosenek Abby, spotkania ludzi, którzy pracowali z zespołem. Dostaną również szansę zobaczenia samych bohaterów. - Na dzisiaj nie możemy nic więcej zdradzić - mówią organizatorzy.

Materiał opracowany na podstawie oficjalnej strony internetowej Abby abbasite.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ta;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

jkabym była muzykiem, który wszedl do historii muzyki, obojętnie jakiego rodzaju, i bym jeszcze żyła, i zrobiliby mi muzeum, to bym umarła, żeby było szykowniej i na miejscu:>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.