Facebook Google+ Twitter

Muzeum Auschwitz wzmocni zabezpieczenia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-21 19:45

Muzeum Auschwitz po piątkowej kradzieży napisu "Arbait macht frei" wzmocniło zabezpieczenia. To jednak rozwiązanie czasowe, bo muzeum musi wspólnie z policją opracować nowy system ochrony miejsca pamięci.

Jednak jak mówi dyrektor muzeum Piotr Cywiński objęcie monitoringiem całego terenu, obejmującego przestrzeń prawie 200 hektarów nie będzie możliwe. Dlatego terenu muzeum będą pilnować patrole. Prawdopodobnie będzie ich więcej i zostanie zmieniony rytm ich pracy. Tak będzie przynajmniej do czasu opracowania nowych procedur.

Dyrektor Cywiński podziękował policji za natychmiastowe działanie i złapanie złodziei. Dodał, że liczy na szybie wyjaśnienie całej sprawy. Do czasu zakończenia śledztwa nie będzie wyciągał konsekwencji wobec strażników, którzy w nocy z czwartku na piątek patrolowali były obóz.

W przekonaniu Piotra Cywińskiego, ochrona obiektu zachowała się zgodnie z procedurami. Jedyny zarzut jaki można mieć do strażników, to spóźnione poinformowanie policji o zdarzeniu. Stracono z tego powodu około kilkudziesięciu minut - uważa dyrektor Cywiński. Dlatego do chwili zakończenia śledztwa żadnych konsekwencji nie będzie. Chyba, że prokuratura ustali, że sprawcy współdziałali z którymś pracownikiem muzeum.

Dyrektor dodał, że muzeum i Ministerstwo Kultury wypłacą 100 tysięcy nagrody, dla osób, które pomogły policji w złapaniu złodziei.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.