Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15517 miejsce

Muzeum Auschwitz-Birkenau udostępniło wirtualne panoramy

Muzeum Auschwitz-Birkenau udostępniło na swojej stronie wirtualne panoramy. Zwiedzać można obozy Auschwitz I i Auschwitz II oraz rampę kolejową.

 / Fot. zrzut ekranuPanoramy powstały z 200 zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Oprócz fotografii dołączono opisy miejsc i relacje świadków. "Wirtualne zwiedzanie to dla nas przede wszystkim projekt edukacyjny" - mówi dyrektor muzeum dr Piotr M.A. Cywiński. Projekt przygotowano głównie z myślą o osobach, które nie będą w stanie odwiedzić muzeum.

Zwiedzanie odbywa się nie tylko na zewnątrz. Sfotografowano również wnętrza historycznych obiektów, które nie są dostępne na co dzień. "To m.in. wieże wartownicze, blok 10, w którym wykonywane były eksperymenty sterylizacyjne, kilka z cel w podziemiach więzienia obozowego w bloku 11. Ukazany też został rezerwatowy blok 2, który ze względów konserwatorskich dostępny jest tylko dla grup studyjnych" - czytamy na stronie muzeum.

Zdjęcia obozów Auschwitz I i II zrobione zostały w różnych porach roku i z wielu perspektyw. Niektóre z nich wykonano z wysokości kilkudziesięciu metrów.

Czytaj także: Potomek niemieckiego generała pozwie Muzeum Powstania Warszawskiego? Twierdzi, że jego krewny nie był zbrodniarzem


Panoramy dostępne są na stronie panorama.auschwitz.org. Projekt jest związany ze zbliżającą się rocznicą wyzwolenia obozów.Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.