Facebook Google+ Twitter

Muzeum Auschwitz-Birkenau udostępniło wirtualne panoramy

Muzeum Auschwitz-Birkenau udostępniło na swojej stronie wirtualne panoramy. Zwiedzać można obozy Auschwitz I i Auschwitz II oraz rampę kolejową.

 / Fot. zrzut ekranuPanoramy powstały z 200 zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Oprócz fotografii dołączono opisy miejsc i relacje świadków. "Wirtualne zwiedzanie to dla nas przede wszystkim projekt edukacyjny" - mówi dyrektor muzeum dr Piotr M.A. Cywiński. Projekt przygotowano głównie z myślą o osobach, które nie będą w stanie odwiedzić muzeum.

Zwiedzanie odbywa się nie tylko na zewnątrz. Sfotografowano również wnętrza historycznych obiektów, które nie są dostępne na co dzień. "To m.in. wieże wartownicze, blok 10, w którym wykonywane były eksperymenty sterylizacyjne, kilka z cel w podziemiach więzienia obozowego w bloku 11. Ukazany też został rezerwatowy blok 2, który ze względów konserwatorskich dostępny jest tylko dla grup studyjnych" - czytamy na stronie muzeum.

Zdjęcia obozów Auschwitz I i II zrobione zostały w różnych porach roku i z wielu perspektyw. Niektóre z nich wykonano z wysokości kilkudziesięciu metrów.

Czytaj także: Potomek niemieckiego generała pozwie Muzeum Powstania Warszawskiego? Twierdzi, że jego krewny nie był zbrodniarzem


Panoramy dostępne są na stronie panorama.auschwitz.org. Projekt jest związany ze zbliżającą się rocznicą wyzwolenia obozów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.