Facebook Google+ Twitter

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie ma nową siedzibę

Rzeszowskie Muzeum Dobranocek już niebawem przeniesione zostanie do Teatru Maska. Tworzyć je będzie pięć sal z nowoczesnym oświetleniem i przestronnymi gablotami.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie / Fot. Gabriela BlajerUroczyste otwarcie nowej siedziby zaplanowano na 22 marca br. Dotychczas Muzeum Dobranocek działało w niewielkiej kamienicy przy ul. Słowackiego w Rzeszowie. Ciągle wzbogacana kolekcja eksponatów nie mieściła się już w gablotach. Obecnie w muzeum jest około 2700 eksponatów.

Pamiątki związane z dobranockami dostarczane są głównie przez mieszkańców Rzeszowa, ale nie tylko. Muzeum powstało dwa lata temu, a jego pomysłodawcą był Wojciech Jama, który przekazał miastu prywatną kolekcję przedmiotów związanych z bajkami z dzieciństwa.

Nowa siedziba muzeum to pięć przestronnych sal z podświetlanymi gablotami. W pomieszczeniach teatru będą przeprowadzane projekcje filmów, spotkania z twórcami i lekcje dla najmłodszych poświęcone ulubionym bohaterom ich bajek.

Część teatru, w której znajdzie się muzeum została niedawno wyremontowana. Są tu nowe szatnie, kasy biletowe, a na zewnątrz telebim z aktualną ofertą teatru. Zamontowano też windę, która umożliwi osobom niepełnosprawnym udział w spektaklach czy zwiedzanie muzeum.

Chcesz wiedzieć więcej na temat historii muzeum i eksponatów? Zajrzyj tutajWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pikador74
  • Pikador74
  • 10.02.2011 09:41

Te całe przenosiny do piwnic teatralnych to jeden wielki skandal o którym donosiły już wcześniej media. Przykry przykład marnowania ciekawej inicjatywy. Ale to w końcu... Rzeszów, czegóż więc wymagać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.