Facebook Google+ Twitter

Muzeum Etnograficzne w Warszawie czeka gruntowny remont

Już wkrótce rozpocznie się remont Muzeum Etnograficznego. Budynek ulegnie całkowitemu przeobrażeniu. Prace remontowe zakończą się najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku.

Remont muzeum rozpocznie się od sali kinowej. Nie znamy jeszcze szczegółowego rozkładu prac, dokładny harmonogram zostanie ustalony po przetargu - poinformowała dyrekcja placówki. Szacuje się, że do przeprowadzenia inwestycji potrzeba 20 mln złotych, 2/3 tej kwoty pokryją środki UE. Wsparcia finansowego udzieliło także województwo mazowieckie.

Jak informuje Życie Warszawy, na pewno powstanie nowy magazyn zbiorów muzealnych, sala ekspozycji czasowych oraz podziemny magazyn zbiorów. Zaplanowane działania sprawią, że powierzchnia parteru zwiększy się dwukrotnie.

Powstanie system klimatyzacyjny, zostaną wymienione stolarki drzwiowe i okienne. Muzeum zostanie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, pojawi się winda oraz podjazd dla wózków inwalidzkich. Szklane drzwi wejściowe będą zachęcały zwiedzających do oglądania eksponatów. Na pierwszym piętrze powstanie czytelnia oraz magazyn, zostaną uruchomione, nieczynne do tej pory, pracownie konserwatorskie. Muzeum dla Dzieci to nowość na gruncie polskim. Najmłodsi będą mogli m. in. przygotowywać potrawy regionalne w jednej z siedmiu sal.

Radość z inwestycji przyćmiewają skargi do Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego. Byli pracownicy muzeum są rozczarowani ubogą ofertą wystawienniczą zaplanowaną na 2011 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

etnograf
  • etnograf
  • 25.03.2011 23:04

Byli pracownicy nie tyle są rozczarowani ofertą wystawienniczą mueum etnograficznego na 2011 rok - przecież rok dopiero zaczął się, co idącymi w dziesiątki osób zwolnieniami pracowników i mizerią wystaw ostatnich 3 lat. Wykazują też troskę o przyszłość tej części naszego dziedzictwa narodowego, ktorego pozyskiwaniu i ochronie poświęcili dziesiątki lat swojej pracy. To praca umysłowa - tworzenie kolekcji wymaga wiedzy, doświadczenia - to co znajduje się w zbiorach muzeum to ich wkład w tworzenie źródeł do historii naszego kraju. Teraz wielu z byłych pracowników jest niemile widzianych w muzeum.

Komentarz został ukrytyrozwiń
etnolożka
  • etnolożka
  • 05.03.2011 23:01

Ciekawa dyskusja na temat "zmian" i "strategii" Dyrektora Czyżewskiego pod adresem http://blog.zw.com.pl/blog/archives/12656
Zdaje się, mamy do czynienia z sytuacją, w której jedna ze stron "dialogu", jaki pracownicy usiłują z marnym skutkiem prowadzić z Dyrektorem, jest uprzywilejowana. Ich mocodawca dysponując sporym budżetem na PR i marketing zalewa prasę doniesieniami o przyszłych (!) sukcesach. Natomiast głos pracowników i byłych pracowników, którzy nie dysponują podobnym orężem można usłyszeć jedynie w komentarzach pod artykułami... Dołączę do pytających - a gdzie ta wystawa „Moda w PRL”, którą Dyrektor obiecywał w 2008 (http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/263406.html?print=tak)? Czy z tymi, które obiecuje teraz będzie podobnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
pipi
  • pipi
  • 04.03.2011 17:04

"Muzeum dla Dzieci” to jedynie nazwanie na nowo tego co już istnieje.
Dział Oświatowy od wielu lat proponuje bardzo ciekawe zajęcia dla różnych grup wiekowych. Na niektóre PŁATNE zajęcia (np. pisanki w okresie około wielkanocnym) trzeba się zapisywać na kilka tygodni przed. Dyrektor na siłę produkuje nowoczesność i innowacyjność. TO ŚMIESZNE.

Proponowane jest zniszczenie ładnych drewnianych drzwi i zastąpienie ich szkłem. Jest to rozwiązanie, które zupełnie nie pasuje ani do bryły budynku, ani do jego historii, ani specyfiki muzeum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.