Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17258 miejsce

Muzeum Figur Woskowych - rozrywka dla całej rodziny

Na jednej powierzchni wystawowej można zobaczyć Michaela Jacksona, Lady Gagę czy Batmana…Gdzie? W Muzeum Figur Woskowych we Wrocławiu. Jego otwarcie nastąpiło w styczniu 2017 roku.

 / Fot. Małgorzata MichalukMuzeum Figur Woskowych we Wrocławiu to pierwsza taka placówka na Dolnym Śląsku. Daleko jej, co prawda do znanego na całym świecie londyńskiego zbioru, który powstał z inicjatywy Madame Tussauds i liczy kilkaset figur, ale… od czegoś trzeba zacząć. Wrocławska galeria zgromadziła już siedemdziesiąt woskowych postaci. W planach są kolejne.

Muzeum reklamuje się w następujący sposób: „Marzysz o selfie z Królem Julianem? Chciałbyś spotkać kultowych bohaterów z komiksów lub odbyć podróż w czasie? Dlaczego nie! W naszym muzeum figur woskowych wszystko jest możliwe.”* To prawda, wśród eksponatów są postacie kochane przez dzieci: Shrek, pies Scooby-Doo, Spiderman i wiele, wiele innych.

Figury zgromadzone we wrocławskiej galerii przedstawiają również ikony popkultury, gwiazdy kina. Jeżeli ktoś bardzo chce zrobić sobie zdjęcie z Katy Perry, Jackem Sparrow z "Piratów z Karaibów"albo Agentem 007 ( Daniel Craig ) to powinien galerię odwiedzić. Udostępnione postacie można dotykać, obejmować a nawet… całować. Bezkarność takich zachowań gwarantuje Adam Żonkowski – właściciel muzeum. / Fot. Małgorzata Michaluk

Wrocławskie figury wykonane zostały z mieszanki wosku, silikonu, gumy czy styropianu z gipsem. Ich twórcami są rzeźbiarze z Wrocławia, Gdańska i Łodzi. Praca nad jednym eksponatem trwa nawet do pół roku, jego koszt wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Na terenie muzeum znajduje się restauracja, mała sala multimedialna oraz kącik gdzie można przebrać się za różne postacie. Zwiedzający mają do dyspozycji: peruki, kapelusze, okulary, maski.

 / Fot. Małgorzata MichalukPlacówka organizuje także warsztaty ceramiczne w trakcie, których można własnoręcznie wykonać figurki z gliny, a następnie je pomalować. Prace robione są pod okiem instruktora. Wykonane dzieła można zabrać do domu.

Na oficjalnej stronie placówki organizatorzy zachęcają do odwiedzania muzeum w następujący sposób: „Przeżyj niezapomnianą przygodę, stań oko w oko z gwiazdami i bohaterami bajek”. Jeżeli ktoś ma ochotę na taką przygodę to powinien koniecznie przyjść. Rozrywka dla całej rodziny gwarantowana.

Muzeum Figur Woskowych
50-082 Wrocław ul. Piotra Skargi 18,
Wzgórze Partyzantów,
(wejście od ul. Nowej - dawne Kazamaty)
Bilet ulgowy (dla dzieci do 12 lat) kosztuje 18 złotych, bilet normalny 25 złotych, a rodzinny (dwie osoby dorosłe, dwoje dzieci, Karta Dużej Rodziny) 75 złotych.

*http://www.wytworniafigur.pl

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

najdziwniejszym doswiadczeniem byloby zobaczeni siebie. Koniecznie sie wybiore przy najblizszym pobycie we Wroclawiu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł świetny, sam sprawdziłem, polecam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla dzieci duża atrakcja, zobaczyć filmowych idoli prawie 1:1 i zrobić sobie fotkę. Pomysł w sumie dobry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne figury woskowe przedstawiające konkretne osoby i różne"stwory". Ceny także są "piękne". Może to nie jest barierą dla kogoś, kto mocno chce...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Woskowanie ciał? To nie mumifikacja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Intrygujace to woskowanie cial znanych postaci i moda na to jakby narasta!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powinna mieć ekspozycja powodzenie. Sukces zależy od tego jakie te figury, kogo pokazują.
Ludzie chcą się fotografować, ale z kimś, jakby to powiedzieć.... kazdy ma inne zachcianki.
dla jednego Batman, a dla drugiego gwazda muzyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy pomysł. I to całej rodziny, nie tylko dla najmłodszych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.