Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28107 miejsce

Muzeum Historii Życia. W Warszawie powstanie drugie CNK? Zobacz film

Naukowcy PAN planują stworzenie miejsca wzorowanego na londyńskim Natural History Museum i warszawskim Centrum Nauki Kopernik - Muzeum Historii Życia.

Diplodok w londyńskim Natural History Museum / Fot. Wikipedia/Drow maleJak donosi TVN Warszawa, naukowcy zachęceni sukcesem Centrum Nauki Kopernik planują stworzenie nowoczesnego muzeum nauk przyrodniczych.

Polskie muzeum miałoby wzorować się na Natural History Museum w Londynie i, jak stwierdza w rozmowie z TVN Warszawa profesor Ryszard Górecki z PAN, w przyszłości mogłoby z londyńską instytucją konkurować. Polska posiada bogate zbiory przyrodnicze, zoologiczne i archeologiczne, jednak brakuje miejsca, w którym można je zaprezentować.

Na chwilę obecną opracowano wstępną koncepcję, zakładającą powstanie, oprócz typowych ekspozycji, różnego rodzaju systemów elektronicznych, galerii i laboratoriów.

Jak mówi TVN Warszawa wiceprezes PAN, prof. Ryszard Górecki, koncepcja w najbliższym czasie zostanie przedstawiona prezydentowi Komorowskiemu, gdyż jego poparcie może przyspieszyć budowę muzeum. Pierwsza rozmowa na ten temat już się odbyła.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie / Fot. Wikipedia/WistulaWśród potencjalnych lokalizacji obiektu mówi się o okolicach Centrum Nauki Kopernik, Powsinie lub opustoszałym budynku EuroPolGazu przy ulicy Literackiej.

Czytaj więcej i zobacz film -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.