Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14164 miejsce

Muzeum Historii Żydów Polskich. Muranów bez miejsc parkingowych?

Muzeum Historii Żydów Polskich na Muranowie ma zostać oddane już za dwa lata. Na razie jednak najważniejszą kwestią jest zagospodarowanie skweru przed obiektem, na ulicy Anielewicza. W sprawie zielonej "Gęsiówki" władze chcą zasięgnąć opinii mieszkańców.

 / Fot. Cezary Piwowarski, GNU C.C 2.0O sposobie zagospodarowania zielonego terenu wokół budowanego Muzeum Historii Żydów Polskich zadecydować mają właśnie warszawiacy. W ramach konsultacji społecznych, będą mogli wspólnie ustalić, jak najlepiej wykorzystać tzw. "Gęsiówkę". Park to jedno z najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców miejsc, w związku z tym będą mogli oni zabrać głos w debacie.

Pierwsze rozmowy z mieszkańcami odbędą się jeszcze w kwietniu. Jak podaje TVN Warszawa, organizacją samych konsultacji zajmie się stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego. Radni planują też piknik rekreacyjny, a w międzyczasie konkurs dla młodych architektów na najlepszą koncepcję otoczenia placówki. Zadaniem uczestników konkursu będzie zaprojektowanie alejek, zieleni oraz ustawienia ławek. Jak zapowiada Przemysław Sadura ze stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego, prace oceniane będą przez profesjonalne jury.

"Muzyka dla dobrego świata" na półmetku budowy Muzeum Historii Żydów Polskich

Ważnym punktem debaty na temat organizacji skweru będą miejsca parkingowe. To kwestia kluczowa zarówno dla zarządu Muzeum, jak i mieszkańców Muranowa. Warszawiacy już obawiają się o przyszłość swoich miejsc do parkowania. Na początku roku Ratusz zapowiedział objęcie dzielnicy strefą płatnego parkowania. Teraz zaś zrezygnowano jeszcze z budowy parkingu podziemnego pod skwerem. Problemem jest brak środków finansowych. Właśnie dlatego mieszkańcy zamierzają o nowe parkingi powalczyć.

Placówka spodziewa się prawie pół miliona odwiedzających rocznie. To może wpłynąć na natężenie ruchu. Radni obawiają się ulicznych korków, spowodowanych głównie dużą ilością autokarów przywożących gości do muzeum. W związku z tym Ratusz chce przeznaczyć specjalne miejsca dla autobusów w strefie płatnego parkowania.

Ostateczne decyzje podjęte zostaną dopiero po konsultacjach z mieszkańcami oraz po przeprowadzeniu konkursu dla architektów. W efekcie powstanie jedna wizja, która w postaci planu zagospodarowania, trafi na ręce urzędników z Ratusza. Dopiero wtedy miasto zajmie się realizacją projektu.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.