Facebook Google+ Twitter

Muzeum Historii Żydów Polskich przygotowało bezpłatną lekcję dla uczniów wszystkich szkół w Polsce

Uczniowie każdej szkoły w Polsce za pomocą transmisji internetowej i telewizyjnej 23 października będą mogli uczestniczyć w specjalnej lekcji przygotowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Dzięki temu zapoznają się z częścią wystawy stałej muzeum, której otwarcie zaplanowano na 28 października.

 / Fot. By Adrian Grycuk (Own work) [CC-BY-SA-3.0-pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia CommonsLekcje przeprowadzone będą w ramach projektu edukacyjnego "Opowieści o Żydach polskich". Uczniowie szkół podstawowych dowiedzą się o obyczajowości i bogatej kulturze żydowskiej. Po wystawie oprowadzą uczniów bracia Andrzej i Kamil Tkaczowie, znani z filmu "Biegnij, chłopcze, biegnij". Natomiast dla starszych uczniów przygotowano lekcję poruszającą tematykę tożsamości polskich Żydów. Lekcję poprowadzą Maria Seweryn i Maciej Orłoś.

"W trakcie lekcji uczniowie przeniosą się do XVI-wiecznego Krakowa, staną pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafią na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Uczniowie szkół ponadpodstawowych przejdą też przez galerię opowiadającą o Zagładzie. Zwieńczeniem podróży będzie rozmowa na temat współczesnej społeczności żydowskiej w Polsce" - czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, który objął honorowym patronatem projekt "Opowieści o Żydach polskich. Lekcja na żywo w każdej szkole".

Aby uczestniczyć w lekcji wystarczy komputer, rzutnik multimedialny oraz połączenie z internetem. Wykorzystując czat będzie można na bieżąco zadawać pytania prowadzącym.

Lekcja została przygotowana w związku z planowanym na 28 października 2014 oficjalnym otwarciem wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Wystawa będzie jedyną na świecie ekspozycją opowiadającą o 1000-letniej historii Żydów polskich. W ośmiu galeriach ukaże fascynujące dzieje społeczności żydowskiej w naszym kraju - informują organizatorzy.

Zobacz także: Świętochłowickie Muzeum Powstań Śląskich otwarło podwoje

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.