Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1394 miejsce

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska uruchomiło własny serwis. Znajdziemy w nim 1400 unikalnych zdjęć

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska otworzyło specjalny serwis internetowy, w którym znajdziemy 1400 zdjęć gdańskich muzealiów.

Długie Pobrzeże. Zdjęcie z 1935 r. / Fot. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska/Creative Commons 3.0 NCMuzeum Historyczne Miasta Gdańska uruchomiło serwis dziedzictwo.pomorze.pl. Znajdziemy w nim 1400 zdjęć dodanych w ramach projektu "Cyfrowe Dziedzictwo Pomorza – digitalizacja i udostępnianie zbiorów MHMG”, zrealizowanego w ramach programu Kultura Cyfrowa.

Serwis składa się z dwóch sekcji. W pierwszej umieszczono zdigitalizowane zbiory ikonografii. Wśród zdjęć można zobaczyć stare fotografie Gdańska, ale również Malborka czy odległego Nieborowa. Cyfrową formę nadano fotografiom, pocztówkom, cennym drukom. W części poświęconej bursztynowi znalazły się zdjęcia dzieł sztuki i ozdób wykonanych z tej żywicy kopalnej.

Na przełomie bieżącego i przyszłego roku cyfrowa kolekcja ma wzbogacić się o kolejne 2,5 tysiąca zdjęć. Fotografie na stronie dziedzictwo.pomorze.pl zostały udostępnione na licencji Creative Commons 3.0: Uznanie Autorstwa i Użycie Niekomercyjne. Mogą być zatem wykorzystywane przez każdego, o ile nie będzie to użytek komercyjny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.