Facebook Google+ Twitter

Muzeum II Wojny Światowej. Na wystawie stałej zobaczymy dwa tysiące eksponatów (wideo)

Muzeum II Wojny Światowej opublikowało film przedstawiający przyszłą wystawę stałą. Na 5 tys. metrów kwadratowych zwiedzający zobaczą 2 tys. eksponatów, poznają losy ofiar i historię wojny.

 / Fot. materiały prasowe"Wystawa główna Muzeum będzie zajmowała powierzchnię niemal 5 tysięcy m2, co uczyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie" - czytamy na stronie powstającego Muzeum II Wojny Światowej.

Na wystawie zobaczyć będzie można 2 tys. eksponatów. Największe z nich, takie jak wagony kolejowe czy czołgi trafiły na swoje docelowe miejsce podczas budowy.

"Jednym z głównych celów Muzeum jest pokazanie światu doświadczenia wojennego Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, pod wieloma względami odmiennego i mało znanego w Europie Zachodniej i w krajach pozaeuropejskich. Zasadniczy nacisk w narracji historycznej zostanie położony na losy jednostek, społeczności i narodów. Historia militarna stanowić będzie tło narracji o życiu codziennym cywilów i żołnierzy, terrorze okupacyjnym, o takich zjawiskach, jak ludobójstwo, opór wobec okupanta i wielka polityka." - czytamy na stronie placówki.

Z okazji 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej muzeum zaprezentowało kilkunastominutowy film przedstawiający wystawę stałą. Narratorką jest znana aktorka, Maja Ostaszewska.

Muzeum II Wojny Światowej powinno zostać otwarte w 2016 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.