Facebook Google+ Twitter

Muzeum, którego nie ma

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-09 07:24

Ponad 11 milionów złotych utopiono w Muzeum Policji, które nie wiadomo, kiedy powstanie - pisze "Życie Warszawy". Tymczasem eksponaty niszczeją w magazynach.

Do 2004 roku tysiące historycznych dokumentów, mundury, sztandary, czy unikalną broń jak choćby samoróbki wykonane przez przestępców można było oglądać na wystawach w dawnym policyjnym muzeum. Później jednak zwolniono personel, salę wystawową przerobiono na biura i pomieszczenia biblioteczne, a eksponaty wywieziono do magazynów.

W tym czasie szefowie policji wpadli na pomysł, aby w piwnicach warszawskiego Pałacu Mostowskich powstało Muzeum Policji jako oddział Muzeum Narodowego. Porozumienie w tej sprawie podpisano w lipcu 2004 roku. Przez trzy lata inwestycja pochłonęła ponad 11 milionów złotych, z tego ponad 5 milionów to środki unijne. Efekt jest taki, podkreśla "Życie Warszawy", że na tyłach pałacu od miesięcy znajduje się dziura w ziemi. To jedyna, obok tabliczki przy głównym wejściu, oznaka tego, że kiedyś w tym miejscu może pojawić się wejście do Muzeum Policji. Więcej w "Życiu Warszawy"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.