Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9593 miejsce

Muzeum Literatury w Warszawie zostanie rozbudowane. Jak zmieni się placówka?

Muzeum Literatury na warszawskim Starym Mieście zostanie rozbudowane i odnowione. W grudniu ubiegłego roku wyłoniono zwycięski projekt. Jak zmieni się placówka?

 / Fot. materiały prasoweJuż wiadomo, jak będzie wyglądać odnowiona i rozbudowana siedziba Muzeum Literatury na Starym Mieście. Nowe wnętrze będzie minimalistycznym połączeniem istniejących kamienic z nowymi elementami. Na tę inwestycję przeznaczone zostanie 2,7 miliona złotych.

 / Fot. materiały prasoweJak się zmieni w Muzeum Literatury? Remont będzie obejmował m.in.: podpiwniczenie oraz zabudowę dziedzińca wewnętrznego, remont elewacji wszystkich kamienic, wymianę dachów, okien oraz remont i adaptację wszystkich pomieszczeń. Do tego pojawi się nagłośnienie i systemy multimedialne w sali audiowizualnej. Muzeum Literatury im. Adama  / Fot. materiały prasoweMickiewicza na Starym Mieście jest instytucją współprowadzoną przez samorząd województwa mazowieckiego oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Znajdują się w nim pamiątki związane z literaturą polską, jej twórcami, a także szeroko pojętym życiem literackim w Polsce –  / Fot. materiały prasowerękopisy, książki, dzieła sztuki, dokumentacja fotograficzna i dźwiękowa. Ze względu na ograniczoną przestrzeń muzeum potrzebuje rozbudowy. W poniedziałek w obecności marszałka Adama Struzika zostanie podpisana umowa na wykonanie projektu rewaloryzacji. Jej sygnatariuszami będą Jarosław Klejnocki, dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza i Grzegorz Naumiuk, główny księgowy muzeum oraz Paweł Dadok lider konsorcjum, które wygrało konkurs i przygotuje projekt.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.