Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1129 miejsce

Muzeum maszyn i sprzętu drogowego w Ciechocinku [Zdjęcia]

W Ciechocinku, przy ul. Żytniej 16, znajduje się muzeum maszyn i sprzętu drogowego. Skansen usytuowano na prywatnym terenie, więc wejście na jego teren jest za zgodą gospodarza, o czym informuje napis umieszczony przy furtce. Wejście bezpłatne.

1 z 35 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W zadbanym ogrodzie rozstawionych jest ponad 30 maszyn. Mają tam wiele miejsca. Do każdego eksponatu swobodnie można podejść ze wszystkich stron, by mu się dokładnie przyjrzeć. Niestety, tylko przy jednej z maszyn znajduje się opis. Fot. Mirosława Kasowsk
W zadbanym ogrodzie rozstawionych jest ponad 30 maszyn. Mają tam wiele miejsca. Do każdego eksponatu swobodnie można podejść ze wszystkich stron, by mu się dokładnie przyjrzeć. Niestety, tylko przy jednej z maszyn znajduje się opis. Fot. Mirosława Kasowsk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jola Pospieszna z Bydgoszcz
  • Jola Pospieszna z Bydgoszcz
  • 11.06.2012 13:16

Mój wnuk uwielbia takie maszyny. W najbliższa sobotę zrobimy mu wycieczkę do Ciechocinka i pokażemy je będzie zachwycony a i my pochodzimy po tężniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Drogowiec emeryt
  • Drogowiec emeryt
  • 11.06.2012 11:40

Pamiętam te maszyny kawał mego życia. Większość dróg w Polsce do niedawna ( okres powojenny) budowaliśmy takimi maszynami. Dlatego pojadę obetrzeć to muzeum,a i sam Ciechocinek jest tego wart.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa inicjatywa w Ciechocinku. Takie "maszynowe smoki" ogląda się z zainteresowaniem. Podobne - Muzeum Drogownictwa znajduje się w Szczucinie. Jest chyba najstarsze, po przez lata pisało się, że jest jedynym w Polsce... Teraz widzę, że tych muzeów drogownictwa jest w Polsce o wiele więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Istotnie temat bardzo ciekawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.