Facebook Google+ Twitter

MUZEUM MIEJSKIE W TYCHACH – KOLEKCJONEREM NAGRÓD

W środę 21 maja w Muzeum w Sosnowcu, wicemarszałek Kazimierz Karolczak oraz Przewodniczącego Sejmiku Andrzej Gościniak wręczyli nagrody i wyróżnienia muzealnikom w czterech kategoriach.

Od lewej - dr Maria Lipok-Bierwiaczonek, Joanna Kucz-Pieczka, Agata Dawidko. / Fot. fot. Agata Dawidko - Muzeum Miejskie TychyW środę 21 maja w Muzeum w Sosnowcu, wicemarszałek Kazimierz Karolczak oraz Przewodniczącego Sejmiku Andrzej Gościniak wręczyli nagrody i wyróżnienia muzealnikom w kategoriach:

• wystawy
• publikacje książkowe
• dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego (w tym wydawnictwa multimedialne)
• dokonania z zakresu konserwacji

Tegoroczna pula nagród we wszystkich kategoriach wyniosła 20 000 zł. Na konkurs wpłynęło 47 zgłoszeń z 18 muzeów województwa śląskiego.
Ustanowiona w 2006 roku Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku przyznawana jest za osiągnięcia w zakresie działalności muzealnej w roku poprzedzającym nagrodę dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego i naturalnego.

Nagrodą honoruje się instytucje muzealne działające na terenie województwa śląskiego, których statut lub regulamin został uzgodniony z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Muzeum miejskie w Tychach w swojej 10. letniej działalności nagradzane jest nie pierwszy raz. W tym roku w konkursie nagrodzona została wystawa „Dostał Jacek elementarz… Szkolnictwo w Tychach w XX wieku”, która prezentowana była w sali ekspozycyjnej muzeum przy ulicy Katowickiej 9 od marca do końca września 2013 roku. Obejrzało ją 7802 zwiedzających. Honorowy patronat nad wystawą objął Śląski Kurator Oświaty.  / Fot. Muzeum Miejskie Tychy

Na ekspozycji można było zobaczyć między innymi fotografie, świadectwa szkolne, zeszyty i podręczniki, przybory szkolne, fartuszki, salę klasową z pomocami naukowymi do lekcji biologii i przysposobienia obronnego oraz gabinet szkolnej higienistki. Na zwiedzających czekało wiele atrakcji miedzy innymi monidło do fotografowania się, można było zagrać w klasy, a w kąciku wspomnień zapisać refleksje z obejrzanej wystawy czy wierszyki z pamiętników i przyczepić do korkowej tablicy. Wystawę przygotowała Agnieszka Ociepa z Działu Historii Miasta, z którą współpracowała Barbara Kopia, Maria Lipok-Bierwiaczonek, Agnieszka Szymula, a całość zaaranżowała Agnieszka Czyżewska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.