Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11973 miejsce

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II zaprasza do Częstochowy

Jana Pawła II kochały miliony i choć odszedł już 10 lat temu nikt chyba nie wątpi że dalej mieszka w naszych sercach, w sercach każdego katolika na świecie.

 / Fot. http://www.jp2muzeum.pl/Na jego temat powstały książki i filmy, wciąż budowane są kolejne pomniki, muzea chociażby tylko z rzeczami osobistymi, oraz wizerunki przyszłego świętego na licznych wazach, obrazach, medalach oraz monetach.
Zbiór tych ostatnich można podziwiać w Częstochowie, bowiem tam właśnie mieści się Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Powstałe z inicjatywy Prezesa firmy President Electronics Poland – Krzysztofa Witkowskiego, który swoją pasją numizmatyczną zaraził się od swojego ojca. Jest to hołd złożony najwybitniejszemu z Polaków Karolowi Wojtyle oraz podziękowanie za dar uzdrowienia, którego świadkiem była rodzina założyciela niosąc prośby do papieża Polaka. W ciągu 11 miesięcy trwania budowy muzeum pomieszczenia zostały wyposażone w pionierskie audio wizualizacje oraz trzydzieści osiem tysięcy punktów świetlnych co gwarantuje zwiedzającym niezapomniane wrażenia.

Zanim kolekcja znalazła swoje stałe miejsce pobytu została wystawiana między innymi na audiencji w Watykanie, w Londynie oraz Zamku Królewskim. Podczas wizyty w Warszawie ówczesny Dyrektor Zamku, prof. Andrzej Rotermund stwierdził: "jestem głęboko przekonany, że zbiór ten należy do jednych z największych i najlepszych tego typu zbiorów na świecie”.

Do kolekcji należą nie tylko medale i monety ale także pokaźna ilość znaczków, replikę pierścienia, szat liturgicznych, stułę i nieodebraną piuskę papieską, a także replikę pastorału. Razem ok 7 tysięcy eksponatów. Poza tym mieści się tam także kawiarnia i sklepik z pamiątkami.

Zapraszam do obejrzenia cudownego miejsca jakim jest Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Jest to miejsce, w którym wspomnienia powracają a uśmiech sam ciśnie się na usta. Przy okazji odwiedzin miasta Częstochowy zapraszam również do odwiedzin Parku Miniatur Sakralnych, w którym między innymi znajduje się największa statua papieża na świecie oraz Jasną Górę.
Dla domatorów odsyłam na stronę muzeum oraz do wirtualnej wycieczki


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.