Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15461 miejsce

Muzeum Narodowe w Warszawie zdobyło Grand Prix za najlepszy projekt z dziedziny edukacji kulturalnej

Muzeum Narodowe w Warszawie zdobyło Grand Prix w konkursie M. St. Warszawy na najlepszy projekt z dziedziny edukacji kulturalnej organizowany w roku szkolnym 2013/2014 .

 / Fot. Materiał prasowyGłówną nagrodę przyznano Działowi Edukacji MNW za projekt dla młodzieży "Temat: Sztuka" realizowany w okresie ferii zimowych 2014 i koordynowany przez Bożenę Pysiewicz. Warsztaty były współfinansowane przez Fundację ORANGE.

Najważniejsze hasła i wartości, którymi kieruje się Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie, to kreatywność, twórcza inspiracja, odkrywanie tajemnic i zdobywanie wiedzy. W 2013 r. we wszystkich działaniach edukacyjnych realizowanych w MNW wzięło udział ponad 70 tysięcy osób. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości, w nowym roku szkolnym Dział Edukacji rozszerzył ofertę o kolejne formy aktywności.

Zobacz także: W listopadzie Rezydencje Królewskie zwiedzicie za darmoUrodzinowe warsztaty twórcze czy wieczory czwartkowe to tylko niektóre spośród dostępnych propozycji. W ramach programu edukacyjnego odbywają się spotkania, warsztaty, wykłady i oprowadzania poświęcone najrozmaitszym motywom i tendencjom w sztuce, kierowane do różnych grup odbiorców – od dwulatków, przez rodziców na urlopach macierzyńskich i tacierzyńskich, rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, po seniorów i nauczycieli.

 / Fot. Materiał prasowyOtwarciu każdej galerii oraz wystawy czasowej towarzyszy specjalny cykl wydarzeń; także podczas wakacji, ferii, dłuższych przerw weekendowych czy z okazji świąt czy rocznic w Muzeum odbywają się spotkania i warsztaty. W trakcie roku szkolnego odbywa się kilka programów cyklicznych, na które zapisy przyjmowane są we wrześniu. Zdecydowana większość spotkań ma jednak charakter otwarty.

Gala finałowa odbyła się 4 listopada w MHŻP Polin. Nagrodę w imieniu Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz wręczali: Pełnomocnik Prezydenta ds. Edukacji Kulturalnej Anna Michalak-Pawłowska, Dyrektor Biura Kultury M. St. Warszawy Tomasz Thun-Janowski oraz Dyrektor Biura Edukacji M. St. Warszawy Mirosław Sielatycki.

Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.