Facebook Google+ Twitter

Muzeum Narodowe w Warszawie znowu otwarte. Nie zamknie wystaw

19 października Muzeum Narodowe było zamknięte dla gości. Powód – zadłużenie placówki i niewystarczające wpływy z biletów. Dzisiaj wszystko wraca do normy. Znamy już nazwisko nowego dyrektora i przyczyny dymisji dotychczasowego.

Gmach Muzeum Narodowego w Warszawie. / Fot. .Na stronie Muzeum Narodowego pojawił się dzisiaj komunikat o ponownym udostępnieniu dla zwiedzających wystaw stałych oraz przywróceniu dotychczasowych cen biletów. Wczoraj na teren MNW nie wpuszczano tylko klientów indywidualnych, lekcje muzealne i zwiedzanie grupowe odbywały się według planu. Przerwa w udostępnieniu wystaw trwała tylko jeden dzień. Związana była z koniecznością rezygnacji ze świadczeń zewnętrznych współpracowników Muzeum, głównie firmy ochroniarskiej. Zbiory są jednak jak najbardziej bezpieczne – MNW posiada również własną ochronę oraz system monitoringu.

12 października dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie Piotr Piotrowski poinformował, że 31 Dyrektor Piotrowski (pośrodku) zwiedzający wykopaliska. / Fot. .października ustępuje ze stanowiska. Swoją decyzję motywował odrzuceniem przez Radę Powierniczą Muzeum opracowanej przez niego strategii rozwoju placówki. Jak podała rzecznik Muzeum, Katarzyna Wakuła, dyrektor Piotrowski już w sierpniu wysłał list do Ministerstwa Kultury z prośbą o dotację i informacją o narastajcym zadłużeniu MNW. List pozostał bez odzewu.

Dymisja Piotrowskiego wymusiła na Ministerstwie konieczność wyboru nowego dyrektora. Zgodziła się nim zostać dr Agnieszka Morawińska, dotychczasowa dyrektor warszawskiej „Zachęty”, zarekomendowana przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego. Oficjalna decyzja zostanie jednak podjęta na najbliższym posiedzeniu Rady Powierniczej Muzeum Narodowego, które odbędzie się 28 października. Wszystko wskazuje na to, że Morawińska zostanie ciepło przyjęta zarówno przez Radę, jak i pracowników MNW.

Czytaj także:

Muzeum Narodowe zamyka wszystkie stałe wystawy. Powód? Brak pieniędzy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najbiedniejsze kraje świata utrzymują swoje narodowe muzea i są z tego dumni. Brak słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.