Facebook Google+ Twitter

Muzeum Ofiar Ludobójstwa w Wilnie (zdjęcia)

W Oświęcimiu byłem raz, dziś wiem, że jako nastolatek, zbyt wcześnie. Potrzebna jest zupełnie inna, nieco bardziej dorosła wrażliwość, inne spojrzenie. Przed wejściem do Muzeum Ofiar Ludobójstwa w Wilnie też wziąłem głęboki wdech...

1 z 23 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Nie jest trudno tu trafić, nieopodal park (pl. Łukiski), tuż obok ruchliwa ulica. To nie tylko muzeum, współcześnie to również m.in. siedziba Sądu Apelacyjnego Litwy. Fot. T.M.
Nie jest trudno tu trafić, nieopodal park (pl. Łukiski), tuż obok ruchliwa ulica. To nie tylko muzeum, współcześnie to również m.in. siedziba Sądu Apelacyjnego Litwy. Fot. T.M.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Odważna decyzja, ale pewnie miało to też służyć przyciągnięciu większej liczby osób, dodatkowo w tym samym budynku znajduje się archiwum. Warto dodać, na murach odnotowane są nazwiska ofiar, które sprzeciwiały się ówczesnej władzy. Oczywiście muzeum upamiętnia te wszystkie wydarzenia, bo to nie tylko ofiary działań Gestapo, ale także NKWD/KGB.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wracając zaś do wileńskiego Muzeum, to jakże odważnym pociągnięciem władz było połączenie go w jednym gmachu z Sądem Apelacyjnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda Piotrze, obecność w takich miejscach wymaga odpowiedniej wrażliwości, która, pewnie nie zawsze przychodzi z wiekiem, ale chyba to jest jeden z wyznaczników. W Sztutowie nigdy nie byłem, a historia tego miejsca jest równie tragiczna (około 65 tys. ofiar).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo słuszna uwaga Tomaszu dotycząca wieku zwiedzania takich miejsc. Również oświęcimskie martyrologium zwiedzałem podczas nauki w szkole podstawowej, a nawet podczas kolonii letnich (dla niewtajemniczonych wyjazdy dzieci w okresie wakacji letnich na trzytygodniowe turnusy z zakładów pracy rodziców) Muzeum Stutthof w tym samym wieku szkolnym. I przyznaję, że nie najlepszy to wiek dla zwiedzających...
Relacja super, obraz plus opis.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.