Facebook Google+ Twitter

Muzeum Pragi bez eksponatów?

Muzeum Pragi przy ul. Targowej zostanie najprawdopodobniej bez ekspozycji. Budżet nie dysponuje dodatkowymi funduszami na wystrój.

 / Fot. Tadeusz Rudzki, GNU, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Targowa50_52.jpg&filetimestamp=20070326190812Jednak, jak informuje Życie Warszawy, Joanna Bojarska, dyrektor Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, do którego praskie muzeum przynależy, wciąż nie traci nadziei. Rada Warszawy i zarząd miasta mają podjąć decyzję o korekcie w budżecie.

Prace budowlane placówki przy ulicy Targowej 50/52 są zaawansowane. Na remont samego budynku dofinansowania wystarczy. Zdjęto właśnie dach, rozpoczęto także przygotowania do wymiany stropów. Niestety, braknie już środków na wystrój wnętrz i ekspozycję.

Według planów w remontowanych dwóch kamienicach mają się znaleźć m.in. multimedialna czytelnia, sala ukazująca wielokulturowość Pragi, sala ginących zawodów oraz sala historii mówionej, gdzie będzie można odsłuchiwać nagrane wspomnienia prażan. Znajdą się tam też materiały związane z religią żydowską, katolicką i prawosławną.

Muzeum cały czas prowadzi zbiórkę eksponatów, dokumentów, fotografii, również mebli i przedmiotów codziennego użytku. Zebrano już ponad 30 tys.

Małgorzata Naimska, wicedyrektor miejskiego Biura Kultury, zdaje sobie sprawę z potrzeb finansowych muzeum, jednak zaznacza, że budżet na chwilę obecną jest pusty.

Na całość potrzeba jeszcze ok. 6 mln zł. Instytucja ma być otwarta w 2012 r.

zyciewarszawy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jestem dobrej myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.