Facebook Google+ Twitter

Muzeum Śląskie w Katowicach. Nowe ceny biletów

Jak poinformowała Danuta Piękoś z Działu Marketingu Muzeum Śląskiego w Katowicach od 4 maja 2011 roku wprowadzone zostają nowe ceny biletów.

Jak poinformowała Danuta Piękoś z Działu Marketingu Muzeum Śląskiego w Katowicach od 4 maja 2011 roku wprowadzone zostają nowe ceny biletów. Goście muzeum wybierający się na wszystkie ekspozycje zapłacą 3 zł więcej niż w kwietniu, pojawią się jednak nowe propozycje, m.in. możliwość zwiedzenia jednej wybranej wystawy czasowej.

Nowy cennik biletów został podyktowany ustawową zmianą podatku VAT na 23 proc. i rosnącymi kosztami utrzymania, które dotykają także muzeum. I tak za zwiedzenie wszystkich wystaw w Muzeum Śląskim przy al. W. Korfantego zapłacimy 12 zł, bilet ulgowy będzie kosztował 7 zł. Podwyższeniu ulegają także ceny biletów na seanse w fotoplastykonie z symbolicznej złotówki na 2,50 zł (ulgowy z 50 groszy na 1 zł), biletu grupowego z 3,50 na 4 zł (dla grup minimum 10 osobowych) oraz rodzinnego z 12 na 20 zł (od 3 do 6 osób).

Nowy cennik Muzeum Śląskiego to jednak nie wyłącznie podwyżki. Wzrost kosztów zwiedzania wystaw muzeum rekompensuje nowymi propozycjami biletów na wybrane ekspozycje. Zwiedzający będzie miał możliwość zobaczenia wyłącznie wystaw stałych za cenę 6 zł (ulgowy 4 zł), wyłącznie wystaw czasowych w cenie 9 zł (ulgowy 5 zł) oraz jednej wybranej wystawy czasowej za jedyne 5 zł (ulgowy 3 zł).

Dla pragnących wpadać do muzeum tak często, jak tylko będą mieli na to ochotę, czeka imienny bilet roczny w cenie 120 zł normalny i 70 zł ulgowy. Bilet będzie także upoważniał do 10 proc. rabatu przy zakupie wszystkich wydawnictw placówki.

Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego będziemy mogli zwiedzić za 9 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Jednak, gdy przyjdziemy do oddziału w towarzystwie jeszcze 2 osób, to koszt zwiedzenia wystawy w SCP będzie nas wynosił jedynie 4 zł. Dodatkowo każdy drugi piątek miesiąca to w centrum Happy Hours! czyli zwiedzanie dla każdego za 1 zł od osoby do godz. 19.30.

Nowością jest także wspólny bilet do galerii przy al. W. Korfantego i Centrum Scenografii Polskiej w cenie 15 zł normalny oraz 10 zł ulgowy (ważny 14 dni od daty zakupu).

Pełna oferta cen biletów na www.muzeumslaskie.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.