Facebook Google+ Twitter

Muzeum Sybiru powstanie w Białymstoku?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-31 16:27

W Białymstoku powinno powstać Muzeum Sybiru - uważa szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej poseł Robert Tyszkiewicz. Jego zdaniem w kontekście propagandowej batalii Rosji nasz kraj powinien zadbać o rozpropagowanie polskiej wersji wydarzeń historycznych.

Poseł Tyszkiewicz podkreślił, że Polska powinna mówić w sprawie swojej historii swoim głosem. W związku z tym odbył już rozmowy z Ministerstwem Kultury, zwrócił się także do samorządu województwa podlaskiego i miasta. Wważa, że warto jest realizować ideę powołania Muzeum Pamięci Sybiru.

Poseł podkreślił, że okupacja sowiecka tragicznie dotknęła Podlasie. Zatem taka placówka powinna znaleźć się na mapie naszej pamięci historycznej. Jego zdaniem Białystok ma na ten cel przygotowane tereny tzw. "Węglówki", skąd w 1939 i 1940 roku wywożono ludzi do Związku Radzieckiego.

Białostocka "Węglówka" to kompleks budynków wykorzystywanych przez wojsko, które teraz są własnością miasta. Władze Białegostoku planują przeznaczenie ich na potrzeby placówek kulturalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.