Facebook Google+ Twitter

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w pawilonie meblowym "Emilia"?

Władze Warszawy chcą rozwiązać umowę z architektem Christianem Kerezem, odpowiedzialnym za projekt budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Projektu od lat nie ma, więc na razie Muzeum może się przenieść się do pawilonu meblowego "Emilia" przy ul. E. Plater.

 / Fot. Łeba, licencja CC 3.0Szwajcarski architekt, który w 2007 roku wygrał międzynarodowy konkurs na projekt muzeum, do tej pory nie przygotował kompletnego projektu budowlanego. Co więcej, próbuje wynegocjować kolejne przedłużenia terminu. Urząd miasta stracił cierpliwość i wyznaczył ostateczną datę przygotowania planów - koniec lutego 2012 - informuje życiewarszawy.pl Jeśli Kerez nie wywiąże się z umowy, będzie musiał zapłacić ponad 5 mln kary.

Tymczasowa siedziba muzeum, która miesi się przy ul. Pańskiej 3, jest zdecydowanie za mała dla tak prężnie działającej instytucji. W obecnej sytuacji, gdy wydaje się, że warszawiacy będą musieli czekać na muzeum jeszcze bardzo długo, niezbędny jest większy lokal. Na razie MSN negocjuje z salonem meblowym Emilia. Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, muzeum na kilka lat zagości w pawilonie przy Emilii Plater.

Zobacz, jak miało wyglądać Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

BARBARZYNKA
  • BARBARZYNKA
  • 14.01.2012 11:31

Brawo, ŚWIETNY POMYSŁ. EMILKA to chyba jedyny, oczywiście poza PAŁACEM KULTURY relikt przeszłości.
SUPERSAM zburzono. Mam nadzieję, że SZTUKA obroni EMILKĘ, a EMILKA SZTUKĘ. Budynek nadaje się wyjątkowo. CHROŃMY KULTURĘ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.