Facebook Google+ Twitter

Muzeum w Ostrowcu Świętokrzyskim bawi i uczy

Przed świętami wielkanocnymi Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza dzieci na zajęcia edukacyjno - warsztatowe związane z tą tematyką i wystawami prezentowanymi w tej placówce.

Ostrowieckie muzeum organizuje zajęcia warsztatowe dla dzieci. / Fot. materiał Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimPierwszą z wystaw czasowych, które można oglądać w Pałacu Wielopolskich jest prezentacja prac malarskich i fotograficznych Karoliny Magdaleny Kozieł "Pasiak nie tylko świętokrzyski", której wernisaż odbył się 21 lutego 2015 roku. Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 7. roku życia składają się z dwóch elementów: panelu edukacyjnego na wystawie oraz części warsztatowej, podczas której uczestnicy utkają małe świętokrzyskie pasiaki. Do 29 kwietnia Muzeum Historyczno - Archeologiczne zaprasza grupy zorganizowane i osoby indywidualne na półtoragodzinne zajęcia (koszt zwiedzania i udziału w warsztatach wynosi 10 złotych).

Od 7 do 23 marca odbywać się będą z kolei zajęcia z cyklu "Wielkanocne tradycje i obrzędy - palemka wielkanocna". - Spotkanie składa się z dwóch elementów: panelu edukacyjnego na małej ekspozycji o tematyce wielkanocnej, ukazującej tradycje i obrzędy tych świąt oraz części warsztatowej, w której przygotujemy tradycyjną palmę wielkanocną - informuje Magdalena Głąb z działu promocji ostrowieckiego muzeum. Na te zajęcia także obowiązują zapisy, a koszt od osoby wynosi 8 złotych.Trwają przygotowania do zajęć artystycznych w ostrowieckim muzeum. / Fot. materiał Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim

13 marca 2016 roku w Muzeum Historyczno - Archeologicznym otwarta zostanie wystawa "Józef Furdyna - malarstwo i witraże", a już następnego dnia wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach "Obrazki na szkle malowane", podczas których spróbują swoich sił malując obrazek w formie witrażu o tematyce wielkanocnej lub wiosennej. Za zwiedzanie wystawy i udział w zajęciach trzeba zapłacić 10 złotych. Szczegółowe informacje można uzyskać i zgłosić chęć uczestnictwa dzwoniąc pod numer telefonu 41 265 36 51 lub pisząc na adres e- mailowy: edukacja@muzeumostrowiec.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.