Facebook Google+ Twitter

Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu świetnym sposobem na walentynki

Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu to nietypowe miejsce. Na wystawę składają się rzeczy związane z końcem związków.

 / Fot. (aip)Osobom w związkach, które nie lubią walentynek, a także osobom samotnym czy po niedawnym rozstaniu, które 14 lutego wolałyby nie wstawać z łóżka na pewno przypadnie do gustu Muzeum Zerwanych Związków usytuowane w centrum Zagrzebia. Oczywiście muzeum mogą odwiedzić też pary, które nie są zainteresowane typowym celebrowaniem święta zakochanych.

Muzeum Zerwanych Związków zostało założone przez byłą parę i koncentruje się na prostym pytaniu: „Co zrobić ze wszystkimi pamiątkami po zakończonym związku?”. Początkowo miała to być wystawa tymczasowa, ale obecnie muzeum znalazło swoje stałe miejsce w Zagrzebiu. Jego kolekcja odwiedza ponad 30 miast na całym świecie, a przy okazji jest uzupełniana o nowe eksponaty.

Cała kolekcja Muzeum Zerwanych Związków to przedmioty podarowane przez zwykłych ludzi po tym, jak ich związek się zakończył. Należą do nich m.in. wyrzucone róże, ukradziony na złość toster, a nawet topór użyty do zniszczenia mebli byłej dziewczyny — wszystko to sprawia, że muzeum wyróżnia się na tle typowych walentynkowych ofert. Warto również przeczytać krótkie opisy towarzyszące wystawionym przedmiotom. Każdy gość może także uzupełnić kolekcję muzeum o swój eksponat.

Szymon Szadkowski (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny pomysł... zamiast do kosza na śmieci można do Muzeum...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.