Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22227 miejsce

Muzyczna podróż przez Bałkany w Centrum Kultury w Gdyni

Miesiąc po premierze na Scenie Letniej, Piosenka Bałkańska miała swoją premierę na deskach Sceny SAM w Centrum Kultury w Gdyni.

 / Fot. Małgorzata Soroka"Recital Café - Piosenka bałkańska" to dopracowany w każdym szczególe spektakl muzyczny, opowiadający o przeżyciach i rozterkach dwojga ludzi. Ich historia przekazywana jest przede wszystkim wokalnie, zarówno poprzez znane przeboje Gorana Bregovica i Emira Kusturicy, jak i tradycyjne melodie ludowe krajów bałkańskich.

Aktorzy momentami przemieszczają się po całej sali, potrafią porwać publiczność do wspólnej zabawy, a widzowie pierwszych rzędów mogą liczyć na przynajmniej chwilowe powiększenie zawartości swoich portfeli...

 / Fot. Małgorzata SorokaNajwiększym atutem spektaklu są soliści. Prym na scenie wiedzie pochodząca z Łemkowyny studentka Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni Oksana Terefenko. W każdym najdrobniejszym geście, spojrzeniu, przekazuje całą gamę emocji. Dysponuje wspaniałymi warunkami głosowymi, których niejedna bardziej doświadczona artystka mogłaby jej pozazdrościć. Jest pełna ekspresji i temperamentu, które są widoczne podczas całego spektaklu, poza tym dysponuje niespożytą energią.

 / Fot. Małgorzata SorokaDoskonale pola dotrzymuje jej student Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, laureat programu "Szansa na Sukces", Dawid Wojtkiewicz, który jest jednocześnie pomysłodawcą i twórcą Piosenki Bałkańskiej. Patrząc na niego i słuchając nie sposób mu nie uwierzyć w to, co przekazuje na scenie. Kiedy patrzy na partnerkę, mówi do niej lub śpiewa, obejmuje i z nią tańczy, czuje się płynącą w jej kierunku miłość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.