Facebook Google+ Twitter

Muzyczna podróż z Adrianną Biedrzyńską i Zbigniewem Zamachowskim

Popularni aktorzy wystąpili w Teatrze Rozrywki "Lutnia" z recitalem pt. "Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością". Publiczność posłuchała piosenek z tekstami m.in. Kabaretu Starszych Panów, Agnieszki Osieckiej, Jaromira Nohavicy.

Plakat / Fot. mat. prasoweW piątkowy wieczór Teatr Rozrywki "Lutnia" wypełnili goście w bardzo zróżnicowanym wieku, którzy to postanowili tego wieczoru wyruszyć w sentymentalną muzyczną podróż. Widownię zabrali w nią świetni artyści w postaciach Adrianny Biedrzyńskiej i Zbigniewa Zamachowskiego, którym akompaniował pianista, kompozytor i aranżer - Roman Hudaszek.

Na rozpoczęcie recitalu duet zaśpiewał przepiękną piosenkę Jonasza Kofty "Jej portret", która była zwiastunem urokliwego wieczoru pełnego wspomnień i nostalgii.
Adrianna Biedrzyńska i Zbigniew Zamachowski w Teatrze Rozrywki Lutnia w Łodzi / Fot. Paweł Łacheta/Polskapresse
Wśród wykonanych utworów były także piosenki m.in. Kabaretu Starszych Panów (m.in. "Bo we mnie jest seks", "Pejzaż bez ciebie", "Tango kat"), Agnieszki Osieckiej (m.in. "Piosenka o Zielińskiej", "To nasze ostatnie bolero"), Piotra Bukartyka ("Kobiety jak te kwiaty"), Stanisława Grzesiuka ("Bal na Gnojnej"), Zenona Laskowika ("Kocham cię, idioto"), Jaromira Nohavicy ("Gdy odwalę kitę" i "Na stacji Jerzego z Podebrad") oraz ... Zbigniewa Zamachowskiego ("Kołysanka" i piosenka o rodzinnych Brzezinach pt. "Małe miasteczko").

Perfekcyjne wykonania piosenek przeplatały się z ciekawymi anegdotami związanymi z życiem zawodowym artystów oraz z autorami wykonywanych utworów. Zbigniew Zamachowski wspominał m.in. swój występ podczas festiwalu piosenki w Opolu w 1980 roku, gdzie zdobycie II nagrody sprawiło, że zainteresował się nim reżyser Krzysztof Regulski, który zaproponował rolę w filmie "Wielka majówka". Adrianna Biedrzyńska opowiadała jak w tajemnicy przed tatą zdawała do Szkoły Filmowej w Łodzi, a gdy została aktorką to często pytał ją kiedy będzie mieć wreszcie jakiś zawód... Nie zabrakło również szczypty humoru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Byłem, widziałem, słyszałem i potwierdzam: koncert jakich mało ostatnio na polskiej estradzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.