Facebook Google+ Twitter

Muzyczna podróż z zespołem Beirut. Gorąco polecam.

Dzisiaj przyglądać się będziemy folkowym rytmom, a w podróż zabierze nas zespół Beirut. Grupę założono w 1986 roku w Santa Fe (Nowy Meksyk) i prezentuje mieszanką folku i stylów charakterystycznych dla Europy wschodniej.

Creative Commons / Fot. Tamara from the NetherlandsZach Condon, założyciel zespołu w wieku 16 lat wybrał się w podróż po Europie gdzie odkrył Bałkańskie rytmy. Był oczarowany w wielkim stopniu muzyką Gorana Bregovic’a, tego samego który nagrał płytę z Kayah’ą w 1999 roku. Od tego czasu zaczął eksperymentować z ludowymi dźwiękami. Oprócz standardowych instrumentów jak gitara i perkusja na płytach z udziałem tego zespołu możemy delektować się chociażby wiolonczelą, akordeonem, mandoliną, ukulele, skrzypcami, saksofonem czy tamburynem. Od sierpnia 2011 roku mamy możliwość bez wychodzenia z domu, wybrać się w podróż marzeń za sprawą krążka „The Rip Tide”. Album ten świetnie oddaje klimat europejskiej muzyki ludowej. Teledysk natomiast trwa 33 minuty i jest nie rozłączna częścią całości. Od początku do końca przedstawia zapis zwiedzania europy z lat 70’tych. Podziwiać możemy m.in. Włochy oraz Anglie. Wideo jakby świeżo ściągnięte z zakurzonego archiwum rodzinnego jest naprawdę warte uwagi.
Ostatnimi laty w Stanach Zjednoczonych bardzo dużą popularnością cieszą się nie tylko albumy gospel ale także folk. Czym jest spowodowany ten fenomen? Na pewno w pewnym stopniu telewizją która skutecznie wypłukuje wartości, coraz częściej zamiast seksy staje się także wulgarna i niesmaczna. Jeden z tego wniosek nie wszystko dobre co leci w MTV, amerykanie już się o tym przekonali, teraz czas na Ciebie.

Mariusz Ślęzak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.