Facebook Google+ Twitter

Muzyczna uczta dla studenta

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-11-19 11:49

We wtorek, 25 listopada w Auli Spadochronowej SGH odbędzie się koncert finałowy konkursu „Eureko – Akademia Przyszłości”. Podczas koncertu wystąpią: Feel, Maria Peszek, Ania Dąbrowska, Bracia Cugowscy i Iwona Węgrowska.

Koncert „Przebojowa Akademia Przyszłości” w uroczysty sposób zakończy konkursu wiedzy o ekonomii i zarządzaniu, organizowany przez Eureko – Europejską Grupę Ubezpieczeniową. Finał składającego się z czterech etapów konkursu odbył się 14 listopada. Najlepszym spośród blisko 1600 osób, które zgłosiły się do udziału w konkursie okazał się student III roku Szkoły Głównej Handlowej, Paweł Fedejko. Zwycięzca otrzyma stypendium o wartości do 50 000 Euro, a także roczny, płatny staż w jednej ze spółek Grupy Eureko w Europie.

W piątek, 14 lutego oprócz quizu finałowego, odbył się również trzeci etap konkursu - debaty oxfordzkie. W debatach udział wzięło 20 studentów, którzy najlepiej poradzili sobie w dwóch pierwszych etapach konkursu – teście internetowym, który rozwiązać można było na www.eureko-akademiaprzyszlosci.pl i sprawdzianie pisemnym. Dwudziestu studentów podzielonych na 4 grupy, rywalizowało w debatach oxfordzkich przedstawiając argumenty za lub przeciwko dwóm tezom: „Polska powinna jak najszybciej wprowadzić euro” i „Teorie w nauce o zarządzaniu są oderwane od rzeczywistości, a ich wartość w praktyce zarządzania jest znikoma”. Do quizu finałowego zakwalifikowało się 10 studentów, których zespoły wygrały starcie w debatach oxfordzkich. Prowadzony przez prezenterkę telewizyjną, Beatę Sadowską quiz wyłonił dwie osoby, które przeszły do decydującej, drugiej rundy ostatniego etapu konkursu. W ścisłym finale walczyli ze sobą Diana Adamowicz i Paweł Fedejko. Zaciętą walkę w ostatnim etapie konkursu zwyciężył ostatecznie student SGH, który poprawnie odpowiedział na większą liczbę pytań. Nagroda główna wręczona zostanie laureatowi podczas wielkiego koncertu finałowego.

Nad przebiegiem konkursu czuwało pięcioosobowe jury w składzie: prof. Marek Bryx (SGH), Ryszard Petru (SGH), Piotr Aleksandrowicz – szef działu Biznes w Newsweek, dr Rafał Mrówka (SGH) i Michał Nastula – Prezes Zarządu Eureko Polska.

Partnerem merytorycznym konkursu jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: koncert SGH


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.