Facebook Google+ Twitter

Muzyczna uczta w Ostrowcu Świętokrzyskim z udziałem Jana Nowickiego

W niedzielę 1 kwietnia 2012 roku o godzinie 19, w Kolegiacie św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim wystąpi znany aktor teatralny i filmowy, Jan Nowicki. Zaprezentuje on program dedykowany pamięci Jana Pawła II.

Plakat koncertu w Kolegiacie św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. materiały promocyjne MCK w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimW koncercie "Co może jeden człowiek" usłyszeć będzie można wiersze Karola Wojtyły, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza, Czesława Miłosza, Jacka Kaczmarskiego oraz Jana Nowickiego, który będzie je interpretował w spektaklu według własnego scenariusza i w swojej reżyserii. Aktorowi towarzyszyć będą znakomici muzycy: Cezary Chmiel (syntezatory), Tomasz Kudyk (trąbka) i Marek Stryszowski (saksofony, flet). Wstęp na ten spektakl jest wolny.

"Mr. Pollack": Grzegorz i Jacek Polakowie podczas koncertu w Rymanowie - Zdroju. / Fot. Regan1973, własność publicznaNatomiast w środę, 4 kwietnia o godzinie 15, w sali kina Etiuda rozpocznie się kolejny koncert, który przy współpracy ostrowieckiego MCK zorganizowała Niepubliczna Świętokrzyska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wystąpią w nim: zespół Mr. Pollack, który tworzą bracia Jacek i Grzegorz Polakowie; najmłodszy, bo 10 - letni mistrz perkusji, Igor Falecki; wybitny skrzypek, Michał Jelonek, który poprowadzi również warsztaty muzyczne oraz ostrowczanka, Malwina Masternak, ostrowczanka, która w telewizyjnej "Bitwie na głosy" śpiewała w drużynie Krzysztof Cugowskiego, a ostatnio nagrała swój pierwszy singiel "Anioły snów". Bilety na ten wyjątkowy koncert kosztują 20 zł i są do nabycia w MCK lub bezpośrednio przed imprezą w kasie kina Etiuda.

Carmen Moreno i Maciej Zakościelny podczas koncertu "Śpiewając jazz". / Fot. materiały promocyjne MCK w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimPrawdziwą gratką będzie benefis wywodzącego się z Ostrowca Świętokrzyskiego europejskiej sławy saksofonisty, Jana Walaska. Odbędzie się on 22 kwietnia 2012 roku o godzinie 16 w sali kina Etiuda, a towarzyszyć mu będzie prezentacja projektu "Śpiewając jazz" w reżyserii Zbigniewa Dzięgiela. Na scenie pojawi się pierwsza dama polskiego swingu, Carmen Moreno (prywatnie żona Jana Walaska) i jej wnuczka, Anna Serafińska. Nie zabraknie także Macieja Zakościelnego, aktora znanego m.in. z "Czasu honoru", który w tym spektaklu śpiewa i gra na skrzypcach. Bilety w cenie 30 złotych już wkrótce będą do nabycia w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu świętokrzyskim.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ostrowiec PANY :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.