Facebook Google+ Twitter

Muzyczne atrakcje warte Poznania. Chico Freeman&Fritz Pauer Trio

Znany poznański klub jazzowy Blue Note obchodzi swoje 13. urodziny. Z tej okazji zapowiedziano dwa jubileuszowe koncerty. Pierwszym z nich będzie występ Chico Freeman&Fritz Pauer Trio.

Blue Note Jazz Club / Fot. logo klubuKlub Blue Note w Poznaniu ma już 13-letnią tradycję. Jest to miejsce gdzie od lat organizowane są koncerty muzyki niekomercyjnej. Jest to jeden z nielicznych klubów w Polsce, który może poszczycić się zarówno swoją historią, jak i regularnie odbywającymi się koncertami: jazzowymi, muzyki etnicznej, bluesa, soul, flamenco, acid jazz, hip-hop, reggae oraz poezji śpiewanej.


Zwykle koncerty w klubie gromadzą komplet publiczności. / Fot. Andrzej HajdaszWystępowali tutaj liczni polscy i zagraniczni muzycy jazzowi. Trudno byłoby ich wszystkich wymienić. Grali tutaj między innymi: Kenny Garret, Dave Holland, Brad Mehldau, Richard Galliano, Christian McBride, Kurt Elling, Ravi Coltrane, Al Foster, Dave Liebman, John Abercrombie, Eddie Henderson, Randy Brecker, Mike Stern, Dave Douglas, Scott Henderson, John Scofield, Pat Metheny, David Murray, Joey de Francesco, Billy Harper, Jack DeJohnette, E.S.T.Trio, Yellowjackets i wielu innych.

Chico Freeman to legendarny saksofonista, często porównywany z takimi osobowościami muzycznymi jak Charles Mingus czy Branford Marsalis. Jego muzyka to unikatowy sposób splatania tradycji "postcoltranowską" z ekspresją "rythm and bluesa".

Chico Freeman / Fot. materiały prasowe organizatoraUrodził się w 1942 r. w Chicago. Pochodzi z uzdolnionej muzycznie rodziny. Początkowo grał na trąbce, jednak w czasie studiów zamienił ją na saksofon tenorowy. Zaraz po zakończeniu nauki grywał w zespołach "rhythmandbluesowych", czego ślady dostrzegamy obecnie w jego twórczości.

W latach 80. występował ze swoim ojcem Von Freemanem, legendarnym saksofonistą tenorowym. Nagrali wspólnie dwie płyty: "Fathers And Sons" oraz "Freeman And Freeman". Dał się poznać jako multiinstrumentalista, kompozytor i producent.

W ostatnim czasie Chico Freeman zaangażował się w projekt wybornego austriackiego pianisty Fritza Pauera i to właśnie z nim wystąpi na jubileuszowym koncercie w klubie Blue Note.

Wspólnie nagrali album "Essence Of Silence", z którego materiał usłyszymy podczas koncertu.

Na scenie wystąpią:
Chico Freeman - saksofon
Fritz Pauer - fortepian
Hans Strasser - kontrabas
Joris Dudli - perkusja

miejsce: Klub Blue Note Jazz Club, Poznań, ul. Kościuszki 76/78.
czas: Poniedziałek, 21 lutego 2011 r., godz. 20.00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.