Facebook Google+ Twitter

Muzyczne atrakcje warte Poznania. The Watch grają Genesis

W ramach koncertów z cyklu ArtRockBlock zagra w Poznaniu w najbliższą sobotę 5 marca znana włoska grupa The Watch. Swoje europejskie tournee odbywa pod hasłem "THE WATCH plays Genesis-Blue Show inspired by Foxtrot". Tytuł mówi sam za siebie.

Plakat organizatora koncertu. / Fot. ArtRockBlockKoncert będzie na pewno muzyczną podróżą w czasie do kolebki nurtu progresywnego, której solidne podwaliny dała grupa Genesis.

Dla wszystkich, których pasjonuje muzyka legendarnej grupy Genesis, jest to prawdziwy rarytas. Głos wokalisty grupy do złudzenia przypomina wokal Petera Gabriela. Podczas koncertu zespół zaprezentuje specjalne dwugodzinne show przygotowane z kompozycji grupy GENESIS z lat 1972-1973, którego głównym punktem będą nagrania z albumu "Foxtrot", plus nagrania z singli z tego okresu oraz inne niespodzianki muzyczne. Pojawią się także kompozycje z płyt grupy The Watch.

Grupa The Watch pochodzi z Mediolanu i nagrała już 5 płyt. Dorobek płytowy ugruntował ich pozycję w świecie progresywnej muzyki powstałej z inspiracji utworami Genesis. Wpływ na to mają tradycyjne analogowe instrumenty używane przez zespół. Jednak to nie wszystko. Brzmienie głosu Simone'a Rossetiego trudno nie porównać z głosem Petera Gabriela. Aby się o tym przekonać, warto przyjść na koncert zespołu The Watch.

W skład zespołu wchodzą:Impresja muzyczna z klubu Oskard (Konin) z występów w ramach Artrock Festival 2009. / Fot. Andrzej Hajdasz
Simone Rossetti - śpiew, flet, dtambou
Giorgio Gabriel - gitary, bass pedals
Guglielmo Mariotti - gitara basowa
Valerio De Vittorio - fortepian, mellotron, organy, moogs, syntezatory
Marco Fabbri - perkusja

miejsce: klub Blue Note Jazz Club, Poznań, ul. Kościuszki 76/78.
czas: Sobota, 5 marca 2011 r., godz. 18.00

Support tego dnia stanowić będzie holenderska grupa Leap Day. Komu znane są formacje progresywne Trion, Pink Floyd Project czy choćby Flamborough Head będzie zadowolony. Na takich podwalinach powstał właśnie zespół Leap Day.

(przygotowano na podstawie materiałów organizatora koncertu)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

...no cóż, dziękuję za sporostowanie.
W materiałach prasowch organizatora było to co podałem. Ale myślę, że nawet jeżeli zagrali inną ze słynnych płyt Genesis to i tak warto było tego posłuchać. Dla mnie ten okres w historii Genesis jest i tak najlepszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna
  • Katarzyna
  • 08.03.2011 15:46

The Watch zagrali w Poznaniu i owszem, ale płytę Selling England by the pound ;) Foxtrota grali w tamtym roku :D Pozdrawiam serdecznie :) Byłam widziałam, zasłuchałam się :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brzmią dokładnie w stylistyce progresywnej lat siedemdzisiątych. Dla osób lubiących ten kierunek muzyki będzie to nie lada uczta.
A zdjęcie pochodzi w podobnego koncertu sprzed dwóch lat. Ujęć w podobnej stylistyce narobiłem wtedy dość dużo. Taka muzyka bardzo mnie inspiruje...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • P S
  • 04.03.2011 11:11

Andrzej fajne to zdjęcie z gitarą :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapowiada się ciekawie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.