Facebook Google+ Twitter

Muzyczne mikołajki, czyli "Szalony bal" w Studio Buffo

6 grudnia, w mikołajki, miała miejsce premiera "Szalonego balu" - spektaklu muzycznego dla dzieci.

Dorota Rubin (Królowa), Leszek Zduń (błazen Skoczek) / Fot. Studio BuffoSpektakl "Szalony bal" na podstawie scenariusza i w reżyserii Ewy Szawłowskiej jest pierwszą częścią "Szalonego królestwa", cyklu baśni napisanych wierszem, które można zaliczyć do współczesnej wersji comedii dell'arte. Cechami charakterystycznymi tego gatunku są: niezwykła żywiołowość, ruch oraz stali bohaterowie, do których publiczność bardzo się przywiązuje. Bajki te mają zadanie edukacyjne - wprowadzić dzieci w świat teatru, muzyki i tańca.

Na dworze trwają przygotowania do uroczystego balu. Paź Tryl (w tej roli Ewa Szawłowska) i błazen Skoczek (w tej roli Krzysztof Plewko-Szczerbiński) szykują dla siebie wymyślne kostiumy. Wszyscy zastanawiają się, jaki strój będzie miała Królowa (w tej roli Dorota Rubin). Nagle w królestwie zjawia się tajemniczy gość - czarodziej Pląs (w tej roli Mikołaj Szczerbicki) oraz Wiedźma. Jakie niespodzianki czekają na zaproszonych gości? I czy Królowa olśni dwór swoim przebraniem?

Podczas spektaklu dzieci czeka mnóstwo atrakcji – m.in. mogą poznać kilka tańców (walc wiedeński, manuet, rock and roll), nauczyć się prostych figur tanecznych czy poznać brzmienia różnych instrumentów. Dużą zaletą przedstawienia jest muzyka grana na żywo przez Monikę Polaczek-Przestrzelską/Macieja Tomaszewskiego (pianino) i Marcina Lemiszewskiego (perkusja).

Ewa Szałowska (Paź Tryl) / Fot. Studio BuffoJeśli chodzi o grę aktorską, to wszyscy artyści byli znakomici, potrafili zainteresować dzieci sztuką, zintegrować się z nimi i zachęcić ich do wspólnej zabawy. Najbardziej podobała mi się Ewa Szawłowska jako Paź Tryl, zmieniająca stroje jak rękawiczki oraz Krzysztof Plewko-Szczerbiński jako wesoły Skoczek. Bardzo dobrze spisali się także Mikołaj Szczerbicki w roli czarodzieja Pląsa oraz Dorota Rubin jako Królowa i Wiedźma.

"Szalony bal" - spotkanie ze świętym Mikołajem / Fot. Studio BuffoWarto wspomnieć także o cudownych kostiumach - sukni Królowej oraz atrybutach w postaci korony i berła oraz przebraniach bohaterów: kury, jeża, jastrzębia, żaby i Wiedźmy. Dobrym pomysłem była prosta scenografia, która nie odwracała uwagi dzieci od tego, co dzieje się na scenie. Na koniec zajechały sanie ze świętym Mikołajem, który rozdawał dzieciom prezenty.

Polecam ten spektakl dzieciom w wieku 3-10 lat, na pewno będzie im się podobać i będą się dobrze bawić. Dodam jeszcze, że 7 grudnia także będzie święty Mikołaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.