Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1294 miejsce

MUZYCZNE MOSTY Z ESTONIĄ

W programie koncertu znajdą się utwory dwóch czołowych estońskich, a całość zwieńczy Kwartet fortepianowy Es-dur op. 47 Roberta Schumanna.

 / Fot. jaSala Wielka Domu Artusa
05.08.2017
20:00

Wykonawcy:
Piano Quartet InterEST:
Maarja-Helen Oserov - skrzypce
Merike Heidelberg - altówka
Valle-Rasmus Roots - wiolonczela
Auli Lonks - fortepian

Program:
Eduard Tubin - Piano Quartet in C sharp minor
Erkki-Sven Tüür - “Architectonics 7” for violin, cello and piano
Robert Schumann - Piano Quartet in E flat major, Op. 47
Heino Eller - Lyrical Pieces No. 1 in E major and No. 2 in F minor
Koncert odbędzie się we współpracy z Estońską Akademią Muzyki i Teatru: http://www.ema.edu.ee/

Kwartet fortepianowy InterEST to zespół kameralny założony w 2016 roku w stolicy Estonii, Tallinie. Zespół wykonuje tradycyjny repertuar włączając w to muzykę estońską, a także utwory współczesnych kompozytorów. Wszyscy członkowie kwartetu są studentami Estońskiej Akademii Muzyki i Teatru w Tallinie, kształcili się również na zagranicznych uczelniach w Lozannie, Berlinie i Wiedniu. Artyści są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, występowali również w roli solistów z wieloma orkiestrami estońskimi, a także za granicą.
W programie koncertu znajdą się utwory dwóch czołowych estońskich, a całość zwieńczy Kwartet fortepianowy Es-dur op. 47 Roberta Schumanna.
Eduard Tubin znany głównie z muzyki symfonicznej (gdzie stawiany jest obok takich mistrzów jak Sibelius i Szostakowicz) jest również twórcą pieśni chóralnej, koncertów solowych czy muzyki kameralnej.
Erkki-Sven Tüür jest natomiast jednym z najpopularniejszych żyjących kompozytorów estońskich, spełniającym się także w muzyce rozrywkowej. Doskonałym przykładem współczesnego utworu kompozytora, wpisującym się w ideę naszego festiwalu, jest dzieło „Architectonics 7”, które w Toruniu zaprezentowane zostanie po raz pierwszy.
Na zakończenie usłyszymy Kwartet fortepianowy Es-dur op. 47 Roberta Schumanna, będący swoistym połączeniem porządku formy z silną emocjonalnością. Pulsujący rytm, zwinne i lekkie scherzo, śpiewny temat wiolonczeli oraz przebojowe finałowe rondo to cechy utwory, które w połączeniu z atmosferą romantycznego wzburzenia wypełnią dźwiękami przestrzeń największej i najbardziej reprezentacyjnej sali toruńskiego Dworu Artusa.

Obowiązują wejściówki.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: festiwal


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.