Facebook Google+ Twitter

"Muzyczne pejzaże" w Ostrowcu Świętokrzyskim

Już po raz dziewiąty Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje Dni Muzyki, które w tym roku odbędą się w dniach 6 - 8 września i przebiegać będą pod hasłem "Muzyczne pejzaże".

Utalentowana młodzież z ostrowieckiej PSM I stopnia wystąpi podczas koncertu inauguracyjnego IX Dni Muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakWspółorganizatorami imprezy są Muzeum Historyczno - Archeologiczne i Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, która w tym roku obchodzi 40 - lecie swojego istnienia i działalności edukacyjnej. I właśnie koncertem jubileuszowym tej placówki w piątek, 6 września 2013 roku rozpoczną się IX Dni Muzyki. W sali Muzeum Historyczno - Archeologicznego wystąpią utalentowani uczniowie PSM: Urszula Książkiewicz – perkusja, Urszula Salamon – flet, Jakub Kitowski – fortepian, Mateusz Żak – klarnet, Alan Balcerowski – saksofon, Tomasz Kwapisz – fortepian, Michał Kałuża – akordeon, Przemysław Religa – gitara, Piotr Wisowski – kontrabas, Agata Kocaj – skrzypce i Eliza Góra – skrzypce. W programie koncertu, który rozpocznie się o godzinie 19 znajdą się utwory autorstwa między innymi Bacha, Montiego, Mouqeta, Saint-Saensa, Wasilenki, Milhauda, Brahmsa, Russa, Iwanowa i Ecclesa. Koncert poprowadzi dyrektorka szkoły Ewa Jurkowska - Siwiec.

Gwiazdą ostrowieckiej imprezy będzie Vadim Brodski. / Fot. www.mck.ostrowiec.plPrawdziwym rarytasem będzie sobotni koncert, który również o 19 rozpocznie się w miejskim amfiteatrze. W koncercie symfonicznym wystąpi maestro Vadim Brodski (skrzypce) i jego przyjaciele Julita Mirosławska (sopran), Piotr Rafałko (tenor) oraz Królewska Orkiestra Symfoniczna przy Pałacu w Wilanowie pod dyrekcją Janusza Przybylskiego. W programie pojawią się m.in. przeboje zespołu The Beatles w aranżacjach symfoniczno - rozrywkowych, wśród nich m.in. "Can’t buy me love", "Yesterday", "Michelle". Podczas pierwszego koncertu na tej trasie, w Ostródzie, ponad tysięczna widownia gorąco oklaskiwała także rockową wersję "V Symfonii" Beethovena w autorskiej aranżacji Vadima Brodskiego czy "Czardasza" Montiego. W duecie z wirtuozem skrzypiec zagra także absolwentka ostrowieckiej Państwowej Szkoły Muzycznej, skrzypaczka Agata Kocaj. "Vadim Brodski Show" dostarczy z całą pewnością niezapomnianych wrażeń wszystkim melomanom.

Ostatni koncert IX Dni Muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się także w Pałacu Wielopolskich czyli w Muzeum W Muzeum Historyczno - Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się dwa koncerty IX Dni Muzyki. / Fot. Krzysztof KrzakHistoryczno - Archeologicznym. W koncercie kameralnym, którego początek zaplanowano na godzinę 19 wezmą udział: Magdalena Lisak -fortepian i Roman Widaszek – klarnet. Zagrają on utwory utwory Schumanna, von Webera, Szymanowskiego i Lutosławskiego. Recital poprowadzi Marek Głowacki, dyrektor artystyczny ostrowieckiego festiwalu, który honorowym patronatem objęli Bożentyna Pałka - Koruba (Wojewoda Świętokrzyska) i Jarosław Wilczyński (Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego). Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ileż pięknych muzycznych imprez jest w Ostrowcu Świętokrzyskim!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała inicjatywa MCK! Jestem bardzo ciekawa jak m.in. zabrzmią utwory The Beatles w aranżacjach symfoniczno - rozrywkowych. Tylko żałować, że mnie tam nie będzie. Dziękuję za ciekawe informacje Panie Krzysztofie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.