Facebook Google+ Twitter

Muzyczne propozycje Bytomskiego Centrum Kultury

Jakich muzyków zobaczymy, i jakiej muzyki będziemy mogli posłuchać w Bytomskim Centrum Kultury w styczniu? Zapowiada rzecznik tej placówki kulturalnej, Agnieszka Skowronek.

Jarosław Śmietana / Fot. Materiał reklamowy BeCeK-u- Proponowane przez nas styczniowe koncerty są równie zaskakujące jak
tegoroczna zima - komentuje Agnieszka Skowronek.

I tak już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia, o godzinie 19, w sali TOTU BeCeK-u wystartuje trasa koncertowa bytomskiej grupy Jumanji. Zaprezentowana zostanie pierwsza odsłona płyty "Schematy", którą wypełnia muzyka pogranicza rocka i reggae. Energetyczne przesłanie zespołu braci Balcarczyków, poprzedzi występ grupy Zabili Mi żółwia.

Zabili Mi Żółwia, to zespół muzyczny powstały w połowie 1997 roku w Mazańcowicach, małej miejscowości koło Bielska-Białej. Został założony przez grupę przyjaciół, którzy łączą ze sobą muzykę punk, ska oraz reggae. W październiku 1999 roku Zabili Mi Żółwia po raz pierwszy zarejestrował swój materiał, tworząc tym samym pierwsze demo o tytule "Mordercy żółwia", na którym znalazły się m.in. utwory: "Kwiatek", "Być człowiekiem", "Serce ogrodu", "Starzec…".

Ostatni album pod tytułem "„Twarzą w twarz" zespół Zabili Mi żółwia wydał w 2008 roku. Obecnie zespół kontynuuje działalność koncertową w całej Polsce.

Jumanji / Fot. Materiał reklamowy BeCeK-u21 stycznia o godzinie 19, także w sali TOTU koncert wyjątkowy. W Jarosław Śmietana / Fot. Materiał reklamowy BeCeK-uramach cyklu "Muzyka od Środka" wystąpi Jarek Śmietana Band w składzie: Jarek Śmietana - gitary, Marcin Lamch - gitara basowa, Adam Czerwiński - bębny, Bill Neal - wokal, saksofon, gitara. Muzycy przedstawią historię bluesa, jazzu i rocka w pigułce.

"Muzyka Od Środka" to jeden z projektów muzycznych Bytomskiego Centrum Kultury. To cykl koncertów organizowanych na becekowej scenie, która na tę szczególną muzyczną okoliczność staje się sceną kameralną, klubową niemal. W ramach projektu występują znakomite zespoły reprezentujące różne gatunki muzyczne i wywodzące się z różnych krajów i tradycji muzycznych. Czy istnieje środek muzycznego świata? Środek muzyki? Kto wie? Może wszystkie różności, nurty, trendy mają jakiś wspólny rdzeń? Tym razem organizatorzy zapraszają na spotkanie z mistrzami jazzu i bluesa: "Jarosław Śmietana Band and Bill Neal - I love the blues".

Agnieszka Skowronek, rzecznik prasowy BCK
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom ul. Żeromskiego 27

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.