Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

845 miejsce

Muzyczne wzruszenia na "Impresjach Artystycznych" już za parę dni

Współautorzy: Marta Wróbel

Już za parę dni Ciechocinek zostanie przejęty przez śpiewającą młodzież, rozpoczną się "Impresje Artystyczne" czyli muzyczne spotkanie bez barier które organizuje Fundacja Pro Omnibus po raz 21-sty.

 / Fot. Organizatorzy"Impresje Artystyczne" czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej odbywa się od 1996 roku, pierwotnie organizowała go śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.

Festiwal to nie tylko seria koncertów, wcześniej odbywają się żmudne warsztaty muzyczne dla zakwalifikowanej, prawie 50-cio osobowej grupy młodzieży pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Tegoroczny XXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej w Ciechocinku potrwa od 12 do 31 lipca 2017 r., a składać się będzie z warsztatów wokalnych i serii koncertów.

Impresje Artystyczne 2016 r. / Fot. M. WróbelMłodzi artyści po 2 tygodniach pracy będą mogli zaprezentować się publiczności zebranej w Parku Zdrojowym w Ciechocinku, podczas 2 koncertów konkursowych-w kategoriach wiekowych 6 – 16 i do 25 lat, koncercie galowym, koncercie laureatów oraz koncercie inauguracyjnym w Toruniu. Wszystkie wykonania na scenie będą prezentowane z zespołem muzycznym. Śpiewane i grane "na żywo".

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli doskonalić technikę śpiewu, poszerzać skalę głosu, pracować nad dykcją. Ważnym aspektem tych szkoleń jest możliwość pracy nad właściwą interpretacją piosenek. Równie ważnym elementem projektu jest integracja uczestników.

Impresje Artystyczne 2016 r. / Fot. M. WróbelWszystkie te wydarzenia gromadzą ogromną rzeszę publiczności. Bardzo często jest tak że goście uzdrowiska tak ustalają swoje pobyty, aby być na koncertach i podglądać młodych ludzi na próbach z zespołem muzycznym. Bo warto zwrócić uwagę, że i koncerty i część warsztatowa jest otwarta dla publiczności. Więc każdy może się przekonać, że to co słyszymy na scenie wcale nie różni się od rzeczywistości. A młodzi wykonawcy poradzą sobie zawsze. A muzyczne doznania są niesamowite.


Lista koncertów:

W środę 26 lipca o godz. 18.00 – Koncert inauguracyjny w Toruniu. Impresje Artystyczne 2016 r. / Fot. M. Wróbel
W czwartek 27 lipca o godz. 19.00 – 1. koncert konkursowy w Ciechocinku.
W piątek 28 lipca o godz. 19.00 – 2. koncert konkursowy w Ciechocinku.
W sobotę 29 lipca 2016 r. o godz. 19.00 – koncert Galowy w Ciechocinku.
W niedzielę 30 lipca 2016 r. – o godz. 15.00 - koncert laureatów w Ciechocinku.

Impresje Artystyczne 2016 r. / Fot. M. WróbelW całym tym przedsięwzięciu warto zwrócić uwagę, że przez dwadzieścia dni organizatorzy pokrywają koszty wyżywienia oraz noclegów ale też warsztatów dla uczestników jak i opiekunów.

Po wszelkie szczegóły warto odwiedzić stronę fundacji oraz zachęcamy do odwiedzenia profilu na Facebook .


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.