Facebook Google+ Twitter

Muzycznie w Ciechocinku czyli niepełnosprawna młodzież śpiewa

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Ciechocinek znów stał się ważnym miejscem w sercach niepełnosprawnych. Od kilku dni trwa XVI Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej. 50 niepełnosprawnych młodych artystów spotyka się na warsztatach z orkiestrą symfoniczną.

Oczekiwanie na warsztaty... / Fot. M. Wróbel"Impresje Artystyczne", czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, odbywają się od 1996 roku. Pierwotnie organizowała je śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.

Już w czwartek w Ciechocinku robiło się gwarno i kolorowo. Młodzież na festiwal zjeżdża się z całej Polski, więc jest to logistycznie trudne przedsięwzięcie. Ostatni uczestnicy jeszcze się zjeżdżają, jednak i oni nadrobią zaległości, postara się o to kadra instruktorska, która dba, aby każdy miał wyrównane szanse.

Od piątku młodzież ma warsztaty wokalne z kadrą 5 wykształconych instruktorów. A dziś od południa pojawiła się cała orkiestra symfoniczna z Oczekiwanie na warsztaty / Fot. M. WróbelBydgoszczy pod dyrekcją Marka Czekały. Od popołudnia muzycy ćwiczyli z wykonawcą oraz nagrywali podkłady muzyczne dla tych, którzy dziś mieli próbę orkiestrową. Podkłady posłużą do dalszych ćwiczeń z instruktorami.

Nowością przygotowaną przez organizatora, czyli Fundację PRO Omnibus, są spotkania z dwoma paniami psycholog. Przewidziano zarówno indywidualne sesje, jak i pracę w grupach. To nowość, jednak jak podkreślają przedstawiciele fundacji, nie jest ona przymusowa. Rozmowa z wykwalifikowanym psychologiem jednak nigdy nie zaszkodzi, a może podnieść na duchu, szczególnie osoby z takimi problemami, jak podopieczni fundacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.