Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11234 miejsce

Muzyczny powrót Beaty Kozidrak. Recenzja płyty B3

Trudno uwierzyć, że to dopiero trzeci solowy album artystki, którą śmiało można nazwać legendą polskiej muzyki. Równolegle z koncertowaniem z zespołem Bajm, wyszedł album z jeszcze przed premierą przypiętą przez tabloidy łatką.

 / Fot. Okładka - B3Pomimo iż ogromny dorobek artystyczny Beaty Kozidrak jest niezaprzeczalny, a sama artystka nigdy nie prowokowała plotek na swój temat i raczej stroniła od mediów plotkarskich, można odnieść wrażenie odbywa się w dużej mierze tabloidowo. Do albumu "B3" jeszcze na długo przed premierą została przypięta łatka napisanego pod wpływem rozwodu albo nawet w celu rozliczenia się z byłym już mężem - Andrzejem Pietrasem.

Ostatnia solowa płyta Beaty Kozidrak miała premierę ponad 10 lat temu, natomiast sam tytuł B3 można odczytać również jako "be free". Ciężko więc liczyć na inne odebranie tej płyty przez fanów i media. Na krążku wyraźnie słychać, że ostatnie wydarzenia w prywatnym życiu artystki miały główny wpływ na jego zawartość.

Album "B3" w całej swojej muzycznej rozpiętości jest dosyć różnorodny, a każdy z utworów na nim zawarty przekazuję emocję i treści z którymi może się identyfikować każda osoba, która chociaż raz w życiu przeżyła nieszczęśliwą miłość. Dwa single promujące wydawnictwo: Bingo oraz Upiłam się Tobą tylko w niewielkim stopniu pokazują czego możemy się spodziewać odpalając "B3". Nie brakuje im niczego muzycznie, jednak nie oddają całej fali emocji jaką znajdziemy na płycie. Gdyż to jedna z najbardziej emocjonalnych płyt artystki, licząc również te wydane z Bajmem. Od pełnych rozemocjonowanego wokalu Beaty Kozidrak ballad, po utwory które śmiało można by puścić na dyskotece pełnej ludzi (jak chociażby wspomniane "Bingo").

Zdecydowanie najmocniejszym puntem albumu jest utwór Blizny. Chwytająca za serce, pełna mocnego, charyzmatycznego wokalu Kozidrak, rockowa ballada. To z jednej strony coś z czego znamy Beatę z Bajmu, z drugiej natomiast utwór na który czekali fani tabloidowych teorii. Słychać w nim szczerość płynącą prosto z muzycznego serca artystki. Przekaz jest szczery i to aż do bólu. Obok nas to utwór, którego tekst również jest chętnie cytowany przez media. Wszystko przez fragment: "Tamten wieczór, gdy dowiedziałaś się, że od dawna on już nie kocha cię. Chciałaś skrócić los, masz dla kogo żyć. Powiedziałam: Walcz, ona (miłość) jest wśród nas!". Który ukazuje skrajne uczucia, jakie towarzyszyły artystce przy jego tworzeniu. Kolejnym utworem promującym "B3" prawdopodobne zostanie Nie kochaj mnie, który mogliśmy usłyszeć na miesiąc przed ukazaniem się albumu, gdyż artystka udostępniła na swoim facebook'u nagranie ze studia nagraniowego. Jest pewnego rodzaju środkiem, doskonałym wyważeniem między dwoma skrajnymi biegunami albumu. Więc doskonale się sprawdzi w roli singla.

Niebiesko-Zielone czy Ruchome Wydmy to zdecydowanie ta weselsza cześć albumu, ten pierwszy nieco w stylu reggae, (co zaskakuje). Natomiast "Ruchome Wydmy" gdyby był napisany w języku angielskim śmiało mógłby pretendować do miana letniego hitu lata. Czasami na "B3" możemy usłyszeć lekkie akcenty elektroniczne, jak w utworze Zamek z Piasku, które na całe szczęście pozostały tylko akcentami. Nie ma niczego gorszego, niż gwiazda rocka próbująca muzycznie się odmłodzić po przez naszpikowane elektroniką utwory. Beata Kozidrak tego nie potrzebuje. Co udowadnia tą płytą.Dawno nie mieliśmy takiej premiery płytowej w Polsce. Beata Kozidrak po raz kolejny udowadnia że potrafi wszystkich zaskoczyć. Na "B3" nie znajdziemy żadnych wypełniaczy. Muszę przyznać, że trochę obawiałem się, iż nowy album będzie usilną próbą muzycznego odmłodzenia, poprzez modną ostatnio elektronikę. Na całe szczęście, moje obawy się nie sprawdziły. Beata Kozidrak przy użyciu tradycyjnych instrumentów sprawia, że słuchacz z każdą kolejną piosenką na tej płycie odkrywa muzykę na nowo.

Gdyby każdy polski artysta nagrywał taki album pod wpływem rozwodu, to życzyłbym sobie zdecydowanie więcej rozwodów w polskim przemyśle muzycznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.