Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9507 miejsce

Muzyczny powrót Jennifer Rush

Czy pamiętacie wielki przebój lat 80. "The Power of love"? Utwór ten znalazł się w repertuarze m.in. Celin Dion. Jednak jako pierwsza tę piosenkę zaśpiewała Jennifer Rush, która po 12 latach przerwy, postanowiła wrócić na scenę.

Jennifer Rush / Fot. commons.wikimedia.orgJennifer Rush przez wielu krytyków muzycznych niesłusznie uznawana jest za wielką wokalistkę jednego przeboju. Swoją karierę zaczęła pod koniec lat 70. wydając płytę sygnowaną prawdziwym imieniem i nazwiskiem, Heidi Stern. Płyta nie odniosła pożądanego sukcesu podobnie jak singiel Tonight, wydany w 1982 roku. 12 miesięcy później swoje nagrania zaczęła firmować pseudonimem Jennifer Rush.

Pierwsze single promujące nowy album odniosły umiarkowane powodzenie na europejskich listach przebojów. Dopiero piąty longplay z płyty pozwolił jej trafić na czołówki najważniejszych zestawień muzycznych. "The Power of love" utrzymywał się na pierwszym miejscu list sprzedaży singli przez 5 tygodni i został zapisany w "Księdze Rekordów Guinnessa" jako najlepiej sprzedawany singiel wokalistki w historii Wielkiej Brytanii. Utwór dość szybko trafił do grona najlepszych ballad muzyki rozrywkowej. Mimo wielkich sukcesów na Starym Kontynencie, w swojej ojczyźnie w Stanach Zjednoczonych, Jennifer pozostała praktycznie nieznana. Kolejne albumy jak i duety nagrane z Eltonem Johnem, Michaelem Boltonem czy Placido Domingo nie powtórzyły sukcesów sprzedaży.

W latach 90. płyty artystki ukazywały się tylko na rynku niemieckojęzycznych. W 1998 roku ówczesna wytwórnia płytowa Rush nie przedłużyła z nią kontraktu, dlatego też artystka porzuciła show-biznes i zajęła się wychowaniem dzieci.

Dlaczego po 12 latach przerwy postanowiła powrócić na scenę? Na dobrą sprawę nie wiadomo, bowiem wokalistka na łamach kolorowej prasy banalnie opowiada o tym, że nie potrafi żyć bez muzyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.