Facebook Google+ Twitter

Muzyczny Spacer ulicami Starej Pragi. Sprawdź trasę muzycznego przemarszu

20 czerwca ruszy z Muzeum Warszawskiej Pragi do Parku praskiego ósmy Muzyczny spacer. W trakcie marszu oprócz klezmerskiego zespołu Dobranotch wprost z Petersburga usłyszymy kapele podwórkowe.

 / Fot. Łukasz Kopeć (AIP)Nie ma wątpliwości, że serce Pragi bije na Bazarze Różyckiego. Dlatego właśnie trasa spaceru, choć zmienia się z roku na rok, nieustannie krąży wokół Bazaru. W tym roku organizatorzy ze Stowarzyszenia MY zdecydowali się rozpocząć "chodzący koncert" na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi, a skończyć go w Parku Praskim, gdzie odbędzie się występ finałowy.

Spacer odbędzie się w sobotę 20 czerwca. Oto dokładny przebieg trasy: Start: 17:00 – Muzeum Warszawskiej Pragi (dziedziniec), ul. Targowa 50/52 – brama główna Bazaru Różyckiego, ul. Targowa 54 – podwórko przy ul. Okrzei 30 – dawniej Brukowa 30 - róg ulic Kłopotowskiego i Floriańskiej – dawny Żydowski Dom Akademicki, ul. Sierakowskiego 7 – Plac Weteranów – Park Praski. Finał: 19:00 – koncert finałowy w muszli koncertowej w Parku Praskim.
Jak co roku, do udziału w wydarzeniu zaproszono klezmerski zespół ze Wschodu, aby przypomnieć o żydowskich korzeniach Pragi i jej wschodnich powiązaniach. Tym razem Muzyczny Spacer uświetni zespół Dobranotch z Petersburga, który łączy motywy z melodii bałkańskich, klezmerskich i wschodnich oraz pierwsze szlagiery z czasów rozkwitu rosyjskich orkiestr dętych.

W żywiołowym wykonaniu skrzypiec, klarnetu, saksofonu, tuby, banjo i perkusji, wraz z barwnym wokalem, koncerty Dobranotch porywają do tańca tak gości filharmonii, jak i wesela. Zarażają energią w równym stopniu na podwórku, co na głównym placu miejskim. Zespół ten ma na koncie występy w ponad dwudziestu krajach świata, sześć płyt autorskich i muzykę do szeregu dzieł filmowych.

Jednak spacer po Pradze to nie tylko zaproszony zespół, lecz również podwórkowe kapele, które będą przygrywały w trakcie marszu i na przystankach. Historiami i anegdotami wzbogaci całość przewodnik-wodzirej, który będzie również zachęcał uczestników spaceru do tańca w rytm muzyki. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Czytaj także: W Poznaniu królować będzie muzyka świata. Wkrótce rozpocznie się festiwal Ethno Port


Projekt „VIII Muzyczny Spacer Ulicami Starej Pragi” jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Praga Północ. Partnerami projektu są: Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Dom Kultury Praga.

(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.